live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Європарламент просить Британію якомога швидше почати процедуру виходу з ЄС


фото: REUTERS
Велика Британія повинна якомога швидше почати процедуру виходу за статтею 50 Лісабонського договору

Про це повідомив голова Європарламенту Мартін Шульц, передає Еспресо.TV з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми не можемо дозволити собі зараз натиснути на кнопку "пауза" в справах ЄС, коли в розпалі криза мігрантів і біженців, коли він повинен планувати свої фінанси на найближчі роки, завершити формування економічного і валютного союзів", - сказав Шульц.

Крім того, зазначив він, якщо стаття 50 буде задіяна занадто пізно, виникне ризик збігу виборів до Європарламенту 2019 року у Великобританії і виходу країни з ЄС. Це було б дуже важко пояснити громадянам Великобританії та ЄС, вважає Шульц.

За словами Шульца, найкращим був би варіант, якби Британія залишилася в ЄС. Всі інші варіанти неминуче означають торг і компроміс.

Він сказав, що явна більшість у Європарламенті наполягає на тому, що основні свободи ЄС нероздільні, тобто не може бути свободи пересування товарів, капіталу і послуг без вільного пересування людей.

"Я не можу собі уявити Європу, де вантажівки і хедж-фонди можуть вільно перетинати кордони, а громадяни не можуть", - сказав глава Європарламенту.

Крім того, зазначив Шульц, необхідно таке рішення, при якому Велика Британія і ЄС "продовжували б проектувати на інші континентальні блоки світу свої основні цінності в області прав людини, демократії та верховенства права", залишалися б близькими партнерами в зовнішній політиці.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати