За антиукраїнськими акціями в Польщі стоїть Кремль, - хакери


фото: Lukasz Solozki
Українські хакери отримали доступ до комп'ютера білоруса, якаий активно займався організацією антиукраїнських акцій в Польщі та інших країнах Східної Європи

Волонтери InformNapalm опублікували переписку, яку отримали від українських хактівістів "Кіберхунти" і "Українського Кіберальянсу".

Вони зазначають, що громадянин Білорусі Олександр Усівський, завзятий любитель "русского мира", активно займався організацією антиукраїнських акцій в Польщі та інших країнах Східної Європи. У реалізації проектів йому допомагало офіційне прикриття - фіктивна недержавна організація "Східноєвропейська культурна ініціатива", яка була зареєстрована в столиці Словаччини в кінці 2013-го року.

З перших днів існування Усівський шукав джерела фінансування, навіть звертався за грошима в структури ЄС.

Активісти повідомляють, що з середини 2014-го року організація Усівського почала співпрацювати з Інститутом країн СНД, яким керує депутат Державної Думи Костянтин Затулін з партії "Єдина Росія".

Спочатку Усівський хотів створити громадську організацію, яка працює в інформаційному просторі Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини і просуває ідеї "русского мира" в Східній Європі. Запланований бюджет проекту - 42 тис. євро на місяць.

У Затуліна проект одобрили і взяли в розробку його ідеї. Усівський почав вивчати політичний простір Східної Європи та писати для Затуліна аналітичні записки.

Активісти повідомляють, що згодом він почав з'являтися в ефірах російського телебачення як експерт с польських питань.

Поступово Усівський почав спілкуватися з представниками ультранаціоналістичних організацій, євроскептиками, радикалами правого і лівого спрямування.

За словами волонтерів, після виборів в Держдуму, які пройшли 18 вересня 2016 року, визначилися куратори з основних напрямків і почалася робота "по всіх фронтах". Вони зазначають, що саме після виборів в Держдуму раптом почали псуватися відносини України і Польщі, проходити численні антиукраїнські акції в Польщі, а в Україні хтось раптом почав трощити польські пам'ятники.

Після обрання Затуліна в Держдуму Усівський висилає Затуліну черговий проект. Цього разу мова йде про спробу посварити українців і поляків руками польських націоналістів.

Паралельно з великими проектами на території Польщі проходили і маленькі акції, які теж вимагали грошей. Звичайні мітинги, проросійські акції за участю польських націоналістичних організацій коштували пару тисяч євро.

 

Згідно з даними в переписках, робота з депутатами в кулуарах польського Сейму коштувала дорожче.

У той же час цей же фонд Усівського працював над проведенням референдуму щодо виходу Словаччини з НАТО.

Волонтери відзначають, що серед файлів отриманих з комп'ютера Усівського, є два документи під назвою: "Проект Молдова - не Румунія" і "Проект Україна - не ЄС"

Один з авторів вищевказаних документів - Скоріков Іван Іванович, помічник Костянтина Затуліна.

 

 

 

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати