В Ємені залишилося їжі на 2-4 місяці, - Червоний Хрест

Охоплений війною Ємен опинився на межі голоду - харчів у країні залишилося лише на 2-4 місяці

Про це заявив регіональний директор Міжнародного комітету Червоного Хреста по Близькому Сходу Роберт Мардіні, передає Deutsche Welle

Через брак їжі МКЧХ закликає скасувати обмеження на імпорт і рух товарів. 

"У категоріях резервів є запаси на два, три або чотири місяці. Але є термінова потреба в поповненні", - розповів Мардіні.

Крім того, У Червоному Хресті занепокоєні долею портового міста Ходейда, через яке проходить важливий маршрут постачання гуманітарної допомоги. Зона бойових дій поступово наближається до міста, в якому проживають близько 500 тис. осіб. Наразі Ходейда перебуває під контролем повстанців-хуситів.

  • Нагадаємо, конфлікт у Ємені триває з вересня 2014 року, країна поділена між шиїтами-хуситами, яких підтримує Іран, адміністрацією президента Хаді та терористичним угрупованням "Аль-Каїда на Аравійському півострові".
  • Коаліція арабських країн на чолі з Саудівською Аравією підтримує лояльні до президента Абда Раббо Мансура Хаді сили. Їм протистоять повстанці-хусити та військові, віддані екс-президентові Алі Абдуллі Салеху. Збройне протистояння в Ємені триває з вересня 2014 року. Наразі країна поділена між шиїтами-хуситами, яких підтримує Іран, адміністрацією Хаді та "Аль-Каїдою на Аравійському півострові".
  • За даними ООН, кількість загиблих упродовж двох років збройного конфлікту в Ємені склала вже 10 тис. осіб, у тому числі, 1400 дітей. Кількість поранених склала близько 40 тис.
  • Наразі в ООН застерігають, що Ємену загрожує масовий голод.
  • За даними ЮНІСЕФ, у чотирьох африканських країнах близько 1,4 млн дітей загрожує смерть від голоду.
  • В окремих частинах Південного Судану оголосили голод, що сталось вперше у світі за останні 6 років.

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати