Трамп доручав Держдепу скасувати антиросійські санкції, - ЗМІ
Президент США Дональд Трамп одразу після приходу до влади дав Держдепартаменту доручення розробити пропозиції з метою зняття санкцій з Росії
Про це повідомляє Yahoo News з посиланням на власні джерела.
Вищі посадові особи адміністрації Трампа майже відразу після того, як вони вступили на свої посади, доручили співробітникам Держдепу розробити пропозиції щодо скасування економічних санкцій проти Росії.
Джерела повідомили, що такі зусилля, спрямовані на послаблення та скасування санкцій, введених президентом Обамою, стривожили деяких чиновників Держдепу, які відразу ж почали тиснути на лідерів Конгресу щодо швидкого прийняття закону, який би заблокував такі плани Трампа.
"Білий дім серйозно розглядав скасування санкцій в односторонньому порядку", - сказав колишній співробітник Державного департаменту Ден Фрід.
За його словами, протягом перших кількох тижнів початку роботи нової адміністрації він отримав кілька "панічних" дзвінків від чиновників уряду США, яким наказали розробити пакет для зняття санкцій.
За словами Тома Малиновські, колишнього асистента держсекретаря відділу з прав людини при адміністрації Обами, нова адміністрація Білого дому також планувала організувати зустріч Трампа та президента Росії Володимира Путіна, щоб досягти "великої угоди" з Москвою.
За словами Малиновські, все змінилося у зв'язку зі скандалом, пов'язаним із екс-радником з нацбезпеки президента США Майклом Флінном.
- Екс-керівник ФБР Джеймс Комі займався розслідуванням щодо втручання російської влади у вибори США, однак був звільнений Трампом.
- Пізніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Трамп нібито намагався вмовити Комі припинити розслідування щодо свого екс-радника з нацбезпеки Майкла Флінна, який залишив свою посаду після того, як стало відомо, що він ввів в оману чиновників Білого дому.
- Американське Міністерство юстиції призначило колишнього директора ФБР Роберта Мюллера радником з розслідувань можливих зв'язків виборчого штабу Трампа з Росією під час виборів 2016 року.
- ЗМІ повідомили, що Мюллер приділить особливу увагу дослідженню дій екс-керівника виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта і екс-радника з нацбезпеки Майкла Флінна.
- Екс-радник Трампа з питань нацбезпеки Майкл Флінн надасть Комітету з питань розвідки Сенату документи в рамках розслідування щодо втручання Росії в американські вибори 2016 року.
- Актуальне
- Важливе