live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЗМІ розповіли, чого не можна робити під час сонячного затемнення

У період сонячного затемнення підвищується схильність людини приймати необдумані рішення і здійснювати імпульсивні вчинки

Тому в цей час небажаними є якісь важливі справи, великі угоди, покупки, підписання важливих документів, пише ZN.ua.

Не рекомендується також брати участь у масових заходах, оскільки енергія сонця сильно впливає на колективний розум, тому краще уникати великого скупчення людей.

Разом з тим день сонячного затемнення сприятливий для того, щоб зайнятися духовними практиками, які дозволять досягти гармонії з собою.

Провести цей день краще в спокійній обстановці, в спілкуванні з близькими.

За словами дослідників, затемнення викликає у людей і тварин відчуття тривоги. Може трохи піднятися тиск, розвинутися стан внутрішнього душевного дисонансу.

Вчені підкреслюють, що завдати істотної шкоди фізичному здоров'ю людини затемнення не може. Разом з тим, воно може принести певний дискомфорт метеозалежним людям, а також тим, хто страждає ендокринними і серцево-судинними захворюваннями.

За словами дослідників, істотний вплив затемнення надають тільки на психоемоційний стан людини.

Читайте також: Вигадані хвороби. Чому людей з психічними розладами зневажають і як їм допомогти

Також варто пам'ятати про те, що протягом століть різні цивілізації до сонятного затемнення ставилися особливим чином.

Наприклад, в історії багатьох народів існують легенди про чудовисько, яке з'їдало Сонце. У мешканців Китаю та Європи це був дракон, в Кореї - пес, а в деяких арабських країнах поїданням світила займався шайтан.

Вважалося, що прогнати чудовисько можна, якщо голосно кричати, бити в барабани, дзвонити в дзвони і молитися. Навіть після того, як справжня причина затемнень стала ясна, люди продовжували боятися цього явища, пов'язуючи з ним настання кінця світу або напастей.

У кожній культурі існували власні методи обчислень настання затемнень, але тільки жителі Вавілону навчилися вираховувати сонячні затемнення на багато років вперед. Це саме вони є авторами поняття "сарос". Сарос перекладається як "повторення" і він дорівнює 6585 днів 8 годин, що становить 18 років 11 днів 8 годин. Саме через цей проміжок часу розташування в просторі Місяця, Землі і Сонця повторюється. Протягом одного саросу в середньому буває 43 сонячних затемнення.

Перша згадка про затемнення в Київській Русі з'являється в "Слові о полку Ігоревім". У ньому описується повне сонячне затемнення 1185 року. А перше сонячне затемнення, зафіксовано людиною, відбулося 22 жовтня 2137 до н. е. Воно згадується в одній з книг стародавнього Китаю - "Ши цзин". Але встановити цю напрочуд точну дату вдалося теж тільки в XIX столітті.

  • 21 серпня о 20:26 за Києвом почнеться повне сонячне затемнення, яке, згідно з прогнозами, триватиме дві години і 40 хвилин. На думку дослідників, сонячна корона буде у кілька разів більшою, ніж під час попередніх затемнень. Однак, спостерігати за затемненням з території України не вийде.
  • Його буде видно у США. Вчені заявляють, що сьогодні станеться найдовше сонячне затемнення в історії.

новини партнерів

21 листопада, 2017 вівторок

21 листопада, 2017 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати