live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На CNN показали, як СБУ затримувала шпигунів КНДР

Телеканал CNN опублікував відео 2011 року із затриманням й арештом двох шпигунів з Північної Кореї, які намагалися отримати секретну інформацію про двигуни для ракет

Матеріал з'явився на офіційному сайті каналу.

На кадрах запису видно як двоє людей азіатської зовнішності фотографують, як вони вважали, секретні документи з підшивок, що лежать на столі в гаражі, після чого співробітники СБУ заарештовують їх. Як повідомляється, ці документи були підроблені для спецоперації спецслужби, яка планувалася кілька місяців.

Відеозапис журналістам CNN на умовах анонімності надав, офіцер СБУ, того часу працював над справою шпигунів з КНДР.

Читайте також: Як скандал з двигунами для КНДР показав проблему червоного директора КБ "Південне"

Він також стверджує, що отримання КНДР ракетних технологій є неможливим, оскільки всі їхні спроби були припинені.

Співрозмовник також розповів телеканалу, що в 2011 році з України було депортовано ще двох громадян Північної Кореї, які прибули в країну через посольство Росії, після спроби отримати ракетне обладнання та пристрої самостійного наведення для ракет типу повітря-повітря.

Окрім того, за його словами, в 2015 році з країни було депортовано 5 громадян КНДР за "підтримку розвідувальної діяльності КНДР в Україні".

  • Нагадаємо, Тhe New York Times оприлюднила статтю, в якій йдеться, що двигуни для міжконтинентальних ракет Північної Кореї були начебто виготовлені в Україні, а КНДР придбала їх на чорному ринку.
  • Автори матеріалу спиралися на експертний висновок американця фахівця з ракетних технологій Майкла Еллемана, який тривалий час працював у Росії та одружений на росіянці.
  • Разом з тим сам Еллеман стверджує, що журналісти на підставі його слів зробили невірні висновки. Натомість він вважає, що Північна Корея могла отримати двигуни для своїх балістичних ракет як від України, так і від Росії.
  • Порошенко доручив у 3-денний термін перевірити інформацію зі статті.
  • На виконання розпорядження президента робоча група під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова підготувала офіційну доповідь, в якій заявляється про відсутність будь-яких торговельних відносин між Україною та Північною Кореєю та наголошується на необхідності обговорити цей скандал на Радбезі ООН.
  • Як заявив Турчинов, основою скандального матеріалу New York Times про нібито поставки українських ракетних двигунів до Північної Кореї була підготовлена російськими спецслужбами дезінформація.

новини партнерів

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати