Україна ніколи не постачала КНДР військові товари, - Турчинов
За часів незалежної України Державна служба експортного контролю не надавала дозволу на постачання до КНДР жодних товарів військового призначення, зокрема ракетних двигунів
Про це йдеться у доповіді секретаря РНБО Олександра Турчинова.
У ній він зазначив, що робоча група спільно із Міжвідомчою комісією з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю провели перевірку інформації щодо можливої передачі державним підприємством "Виробниче об’єднання Південмаш" ракетних двигунів РД-250 до КНДР.
У доповіді повідомили, що троє цих ракетних двигунів входять до складу першого ступеня міжконтинентальних балістичних ракет Р-36, Р-36орб та перших ступенів ракет-носіїв "Циклон-2" і "Циклон – 3".
Ракетний двигун РД-252 (висотна модифікація РД-250) входить до складу другого ступеня міжконтинентальних балістичних ракет Р-36 і Р-36орб.
Ракетний двигун РД-262 (висотна модифікація РД-250) входить до складу другого ступеня ракет-носіїв "Циклон-2" та "Циклон – 3".
"Наявна система державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та товарів подвійного використання виключає можливість передач таких товарів до країн, стосовно яких запроваджено відповідні санкції Ради безпеки ООН", - підсумувала робоча група у доповіді.
Читайте також: Як скандал з двигунами для КНДР показав проблему червоного директора КБ "Південне"
- Нагадаємо, Тhe New York Times оприлюднила статтю, в якій йдеться, що двигуни для міжконтинентальних ракет Північної Кореї були начебто виготовлені в Україні, а КНДР придбала їх на чорному ринку.
- "Південмаш" спростував постачання ракетних двигунів Північній Кореї.
- В.о. голови Державного космічного агентства Юрій Радченко повідомив, що двигуни РД-250 українського виробництва для ракет "Циклон-2" і "Циклон-3" могла поставити до Північної Кореї російська сторона.
- Розвідка США вважає, що КНДР могла самостійно виготовити ці двигуни.
- Актуальне
- Важливе