
Американський експерт заявив, що журналісти спотворили його слова про двигуни до ракет КНДР
Експерт з ракетних технологій Майкл Еллеман, на якого посилаються автори статті про наявність нібито українських ракетних двигунів у КНДР, каже, що видання зробило невірні висновки
Про це він заявив в інтерв'ю "Голосу Америки".
"Я не знаю, які джерела використовували у New York Times, я лише знаю, що я їм сказав. Я людина технічна, я лише проаналізував, що робить Північна Корея. Стало очевидним, що Північна Корея отримала якусь технологію, і якщо звузити коло джерел цієї технології, проаналізувавши її останнє тестування й параметри двигуна, можна зрозуміти, які зміни вони зробили. Й усе це зменшує коло джерел, які могли б надати їм цю технологію", - пояснив Еллеман.
За його словами, російський уряд до 2006 року закуповав в українського "Південмашу" ракетоносії "Циклон-2". На тих об'єктах, де запускалися ці ракетоносії, напевно, й збереглися запчастини та технології, які дозволили б Пхен'яну зробити необхідні модифікації.
Також він наголосив, що в його коментарі не стверджується, що технології до КНДР прийшли з України. Й навіть якщо така інформація виявиться достовірною, говорить Еллеман, то це, як він говорить, могло відбутися без української влади.
"Я не думаю, що українська влада могла бути замішана у цій ситуації. Якщо такі технології надійшли з України, вони (представники влади, - ред.), мабуть, про це не знали", - говорить Еллеман.
Окрім того, він повторив своє попередню заяву, що до цього міг бути причетний хтось з "робітників", а не керівництво "Південмашу".
Читайте також: Україну записали в спільники КНДР по ядерній зброї. Чому це не схоже на правду
"КБ "Південне" перебуває у великій економічній біді. Там, мабуть, є якісь незадоволені робітники, скажімо, охоронці. Але я ні на кого не хочу показувати пальцем. Вони могли увірватися, обійти охорону. Є вірогідність того, що це була крадіжка", - сказав експерт.
При цьому він наголосив, що крапки над "і" має розставити розслідування за участю міжнародних експертів.
- Нагадаємо, The New York Times оприлюднила статтю, в якій йдеться, що двигуни для міжконтинентальних ракет Північної Кореї були виготовлені в Україні, а КНДР придбала їх на чорному ринку.
- Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна не постачала ракетні двигуни Північній Кореї.
- "Південмаш" спростував постачання ракетних двигунів Північній Кореї.
- Українські ракетні технології Північній Кореї могли передати лише росіяни, заявив екс-заступник директора "Укрімпекса" Валерій Попов.
- В.о. голови Державного космічного агентства Юрій Радченко повідомив, що згадані New York Times ракетні двигуни не могли потрапити до КНДР.
- На його думку, двигуни РД-250 українського виробництва для ракет "Циклон-2" і "Циклон-3" могла поставити до Північної Кореї російська сторона.
- Актуальне
- Важливе











