live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені назвали вірус, який вбиває більше людей, ніж ВІЛ

Від вірусу гепатиту щороку помирає понад 1,3 млн осіб, що більше, ніж кількість загиблих від ВІЛ

Про це пише "Популярная механика" з посиланням на медичний журнал Lancet.

"Гепатит губить більше людей, ніж ВІЛ, малярія і туберкульоз. Такий сумний хід подій пов'язаний з тим, що боротьба з гепатитом ніколи не входила в політичні пріоритети всіх провідних країн світу і що не існує якихось глобальних систем для фінансування подібних проектів", - прокоментував президент Всесвітнього альянсу по боротьбі з гепатитом Чарльз Гор.

Для складання картини еволюції вірусних, бактеріальних та паразитарних інфекції за останні 40 років вчені зібрали і проаналізували медичні архіви з 147 країн світу.

На частку інфекцій в середньому припадає приблизно 19,4% смертей, що сталися за ці роки, і їх загальне число поступово зростає. Вчені пов'язують це з погіршенням стандартів охорони здоров'я та різким зростанням населення в країнах, що розвиваються.

Як повідомляється, лідируючу роль зайняв вірусний гепатит. Причиною смерті ставала не тільки сама хвороба, а й пов'язані з нею цироз і рак печінки та інші ускладнення.

Друге місце зайняв туберкульоз, який забрав життя 1,2 млн осіб, третє - ВІЛ, від якого померли приблизно 1 млн осіб, а четверте - малярія (719 тис. жертв).

Як відзначають медики, ці цифри - ще досить скромні оцінки, бо тільки 25 країн надають досить достовірну статистику по смертності. Реальне число жертв ВІЛ, гепатиту та інших хвороб може бути помітно більшим.

Гепатит небезпечний тим, що число викликаних ним смертей не зменшилося за останні роки, як це сталося з ВІЛ, туберкульозом та малярією, а зросло на 22%.

Однією з причин цього, крім нестачі у фінансуванні і вартості вакцин та ліків, є те, що більшість людей не підозрює, що вони заражені цим вірусом. 

новини партнерів

2 червня, 2020 вівторок

2 червня, 2020 вівторок

1 червня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати