live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як працюватиме страхова медицина в Україні. Пояснення Уляни Супрун


фото: PHL
В.о. міністра охорони здоров'я України Ульяна Супрун пояснила, що зміниться, коли в 2018 року в Україні запрацює національна страхова система

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, пацієнти і лікарі нарешті почнуть відчувати, що саме вони знаходяться в центрі уваги системи охорони здоров’я:

1. Якщо пацієнт звернеться до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, за їхні послуги заплатить держава. Фахівця кожен зможе обирати самотужки, і прописка не матиме жодного значення. Також пацієнт зможе змінити фахівця, якщо його не влаштовує якість лікування.

Читайте також: Медична реформа: Відповіді на всі питання

2. Для лікарів первинної ланки зміниться принцип роботи.

Відтепер фахівці будуть зацікавлені взяти більше пацієнтів та надавати їм якісні послуги, адже від кількості та рекомендацій пацієнтів залежатиме заробіток лікаря.

Таким чином лікарі перестануть залежати від тарифної сітки. Окрім того, вони зможуть обирати - бути працівником найманої праці в лікарні або ж відкрити ФОП та розпочати приватну практику.

3. Нова модель фінансування для закладів, яка запрацює з 2020 року (певні послуги як пілотні проекти будуть фінансуватися у 2018-2019 роках).

"Ми отримали багато запитань щодо правок, які народні депутати внесли до початкового варіанту законопроекту 6327. Основні з них — це відмова від співоплат та міжнародних протоколів. Однак медики можуть використовувати міжнародні клінічні настанови, згідно з наказом МОЗУ №1422", - каже Супрун.

За її словами співоплати повинні розширити доступ громадян до лікування, але вирішено запускати систему в класичному вигляді, як вона працює у Великій Британії і ряді інших країн, без співоплат.

"До цього питання Уряд повернеться ближче до 2020 року, адже співоплати планувалося запустити разом з новою моделлю фінансування амбулаторного та стаціонарного лікування", – написала Уляна Супрун.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати