//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Запрацювала перша в світі плавуча вітряна електростанція

Біля берегів Шотландії запрацювала перша в світі плавуча вітряна електростанція Hywind Scotland

Про це повідомляє Engadget 

У 2015 році уряд Шотландії підписав договір з норвезькою компанією Statoil на будівництво першої в світі плавучої вітроелектростанції Hywind Scotland. На цьому тижні станцію ввели в експлуатацію, і вона почала робити перші "внески" в електромережу країни. 

Станція розташовується на відстані близько 25 км від берега шотландського міста Пітерхед. Вона включає в себе п'ять вітрогенераторів Hywind потужністю по 6 МВт кожен, які зможуть щорічно виробляти близько 135 ГВт електроенергії. Цих обсягів достатньо, щоб повністю покрити потреби в електриці приблизно 20 000 домогосподарств.

null

Кожен вітряк досягає 253 метрів у висоту, з яких 78 метрів знаходяться під водою. Маса конструкції одного вітряка сягає 12 тонн, а довжина лопатей - 75 м.

На місці гігантська конструкція утримується завдяки безлічі масивних якорів, до яких вона закріплена тросами.

Головною перевагою плавучої електростанції Hywind Scotland є те, що вона дозволяє використовувати повітряні потоки, недоступні для сухопутних побратимів. Експерти відзначають, що до 80% морських вітрових потоків припадає на ділянки з глибинами понад 60 м.

У наступному році станцію планують оснастити сховищем акумуляторних батарей Batwind ємністю 1 МВт ∙ год, щоб компенсувати нерівномірність генерації електроенергії.

новини партнерів

‡агрузка...

20 травня, 2019 понеділок

20 травня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати