live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

5 жахів сучасного світу, які вже відбуваються в реальності

Бактерії, втрата особистості, глобальне потепління, штучний інтелект та "великий брат". П'ять жахів сучасного світу, які вже трапляються насправді

1. Бактерії

Щорічно понад 25 тися людей в Європі та 700 тисяч у світі помирають від бактеріальних інфекцій, які мають імунітет до антибіотиків. Бактерії еволюціонують і стають стійкими до них.

А через 10 років смертність від супербактерій може вирости до 10 мільйонів людей щороку. До цього додається глобальне танення льодовиків, які немов гігантський холодильник, можуть зберігати небезпечні сюрпризи.

Зазвичай кожне літо розмерзається десь 50 см вічної мерзлоти біля поверхні. Але глобальне потепління призводить до збільшення температури атмосферного повітря й розморожуватися починають більш глибокі та давні шари.

"Вічна мерзлота зберігає мікроби та віруси сотні тисяч, якщо не мільйони років. Там темно, холодно, немає доступу кисню та ультрафіолетового проміння. Якщо ви візьмете йогурт та помістите його у вічну мерзлоту, то за 10 тисяч років, я впевнений, він все ще буде придатний для їжі", - цитує Vox вченого, який досліджує давні мікроорганізми Жан-Мішеля Клавері.

Більше про це: Вічна мерзлота тане, звільняючи невідомі смертельні віруси. Що чекає на людство

2. Втрата особистості

В інтернеті можна знайти все, в тому числі персональні дані тисячі людей. Нещодавно кіберполіція затримала екс-держслужбовця, який продавав персональні дані українців. Отримавши їх, зловмисники можуть оформити на вас кредит чи продати ваше майно. І довести, що це не ви, вкрай важко.

У віртуальному світі також стирається межа між життям та смертю. Існують стартапи, які створюють чат-ботів мертвих людей. Користувача немає в живих, але він продовжує відповідати на повідомлення. Чи не занадто?

Більше про це: Цвинтар онлайн. Що відбувається з інтернет-сторінками мертвих людей

3. Глобальне потепління не міф

З 1905 року температура на планеті зросла майже на 1°C.

Якщо кількість викидів парникових газів не зміниться, то температура планети зросте ще на 2°C до 2040. А до 2100 ще на 5°C, що повністю змінить кліматичну систему на Землі та призведе до неминучих катастроф.

Свіже дослідження вчених з Університету Північної Кароліни стверджує, що якщо не вжити негайних заходів для гальмування змін клімату, це призведе до десятків тисяч смертей вже у наступні 13 років.

До 2030 року від впливу змін клімату на рівень забруднення повітря помре приблизно 60 тисяч людей. До 2100 року кількість передчасних смертей становитиме вже орієнтовно 260 тисяч.

Більше про це: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

4. Штучний інтелект проти людства

Нещодавно штучний інтелект навчився визначати сексуальну орієнтацію по фото і прогнозувати романтичні відносини.

NASA пророкує створення людей-кіборгів вже через 50 років. Де гарантія, що вони не повстануть проти своїх творців? Ілон Маск, засновник Tesla та SpaceX, впевнений, що саме через штучний інтелект розпочнеться третя світова війна.

Експерти впевнені, що технологія AI (штучний інтелект) досягла точки, коли виготовлення автономної зброї можливе вже за кілька років, а не десятиліть.

Штучний інтелект можна використовувати для того, щоб убезпечити поле битви для військових. Нехай роботи борються за людей. Однак фахівці побоюються, що якщо військові не будуть фізично брати участі в боях, то бій стане більш масштабним і смертоносним.

Більше про це: Штучний інтелект може перетворити автономну зброю на роботів-вбивць. Чому це дійсно страшно

5. "Великий брат" стежить

Facebook, Google, Microsoft та інші інтернет-ресурси збирають інформацію про своїх користувачів.

Вони запам'ятовують усе, що ви робите в інтернеті. І це можна дізнатись, прочитавши політику конфіденційності.

Але чи не породжують її самі компанії? Наприклад, у Google є усі ресурси, щоб таємно знімати чи прослуховувати вас.

Washington Post опублікував 98 видів персональних даних, які збирає Facebook. Серед них усі дані: від віку до кількості кредитних карт, якими користується людина.

Також Facebook співпрацює з правоохоронними органами. І за запитом може надати все: від IP-адреси до особистих повідомлень користувача.

А у компанії Google близько 70 продуктів (включаючи систему Android), кожен з яких збирає про вас інформацію. Google навіть докладно пише про те, яку інформацію компанія отримує.

Google використовує безліч методів, щоб дізнатися про вас. Що саме знає про вас Google можна подивитися тут. Також компанія відстежує будь-яку взаємодію з системою: подорожі, веб-пошук, локації, номери телефонів і навіть записує голосовий пошук. Свою активність ви можете подивитися тут.

Більше про це: Онлайн-шпигуни. Як за вами стежать Google, Facebook та Microsoft

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати