//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені припускають, що ожиріння - це інфекція. Чому

Якщо у вашому оточенні багато людей з ожирінням, ваш власний ризик набрати зайву вагу зростає. А якщо взяти до уваги додаткові чинники - наприклад, генетику - можна прийти до висновку, що до деякої міри ожиріння - це соціальна інфекція

Про це пише New Atlas.

"Соціальне зараження ожирінням означає, що чим більше навколо вас людей з надмірною вагою, тим вище ймовірність, що ви теж розтовстієте", - каже Ашлеша Датар, доктор наук з Університету Південної Каліфорнії, одна з авторів дослідження.

"Іншими словами, проживання в співтоваристві, де ожиріння вважається нормою, призводить до того, що сидячий спосіб життя, нездорове харчування і надмірна вага стають більш соціально прийнятними", - пояснює вона.

Дослідження було проведено на прикладі сімей військовослужбовців, які зазвичай не обирають місця проживання. У ньому брало участь понад дві тисячі дітей і дорослих з 38 військових містечок в Сполучених Штатах.

Відсоток дорослих, які страждають від ожиріння, коливався в різних містечках від 21% до 38%. В результаті виявилося, що члени сімей, що отримали спрямування туди, де цей відсоток високий, легше самі набирають зайву вагу.

Читайте також: Діти все більше дивляться телевізор та стають все товстішими. Чому це серйозно

"Якщо сім'я переїжджає в селище з низьким відсотком ожиріння, такий як Ель-Пасо, штат Колорадо, де він дорівнює 21%, то шанси дітей набрати зайву вагу знижуються на 29%, шанси батьків розтовстіти знижуються на 23%, - говорить Датар.

При цьому дослідники виявили, що фактори наявності доступних спортмайданчиків і тренажерних залів не грають критичної ролі в поясненні отриманих результатів.

Це не перша робота, яка висуває гіпотезу про поширення ожиріння вірусним чином - як грипу серед населення невеликого містечка.

У 2007 році в журналі New England Journal of Medicine були опубліковані результати 30-річного спостереження за соціальною групою з 12 000 людей на предмет зв'язку "наїдання" зайвої ваги з ожирінням рідних і знайомих.

Було виявлено, що ймовірність набрати зайву вагу на 57% більша, якщо зайва вага є у друга, а якщо це дуже близький друг, то така ймовірність втричі вища. Цікаво, що такий ефект не діяв з сусідами , але працював з братами або сестрами, хоч і в меншому ступені, ніж з друзями.

Результати вказують на те, що вираз "епідемія ожиріння" слід розуміти більш буквально. Зрозуміло, це не вірус, який передається від людини до людини, але він поширюється в суспільстві як соціальна інфекція.

Читайте також: Що їсти взимку, щоб не захворіти. Інструкція від лікаря-дієтолога

новини партнерів

‡агрузка...

22 серпня, 2019 четвер

22 серпня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати