live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Луценко назвав два варіанти створення Антикорупційного суду


фото: dpchas
Генеральний прокурор Юрій Луценко вважає, що існує два сценарія створення Антикорупційного суду

Про це Луценко заявив у інтерв'ю Deutsche Welle.

"Є два варіанти розвитку подій. Президент запропонував, щоб усі корупціонери категорії "А" - від голови сільради до найвищих посадових осіб - були предметом розгляду Антикорупційного суду, незалежно від того, який орган досудового слідства виявив злочин. Наприклад, губернатор скоїв смертельне ДТП. Він іде в антикорупційний суд після розслідування поліції. НАБУ, звичайно, несе туди справи високопосадовців. Багато хто каже, що це буде забагато справ. Я цього не зовсім розумію, бо можна зробити трохи більше суддів", - сказав Луценко.

Інший спосіб, за словами генпрокурора, полягає у створенні суду спеціально для розгляду справ, які веде НАБУ.

"Я особисто вважаю, що є інша можливість: створити суд спеціально для НАБУ у кількості не менше 50 суддів - це моя принципова позиція, бо ми потребуємо впевненості у незалежності та чесності суду. Чесність гарантується через конкурс, незалежність - через численність. Аби двох-трьох-п'ятьох суддів не зробили залежними. Така система може обслуговувати, як мінімум, перші кілька років, виключно НАБУ. Коли стане ясно, що їхніх справ недостатньо для такої кількості суддів, можна буде підключити Державне бюро розслідувань, яке зараз створюється. Я думаю, це компромісний варіант", - пояснив глава ГПУ.

Луценко наголосив, що наразі в Україні бракує суддів для розгляду резонансних справ.

"Створення Антикорупційного суду є вимушеним кроком. Це - реакція на дуже важку ситуацію в нинішніх українських судах. У нас навіть фізично не вистачає суддів. НАБУ зараз обслуговує два судді. ГПУ обслуговує чотири судді. Резонансні справи тривають роками й роками. Тому створення нового суду з нових суддів є правильним рішенням", - додав Луценко.

Генпрокурор зазначив, що обидва варіанти є дієвими, але остаточне рішення ухвалюватимуть нардепи.

"І перший, і другий варіант може давати результат. Другий - дещо швидший і надійніший. Зрештою, рішення будуть ухвалювати люди в парламенті. Сьогодні, коли мене запитували про це, я щиро рекомендував європейським колегам почати діалог з політиками напряму. Якщо для цього потрібні консультації, ми готові до них долучитися", - підсумував Луценко.

новини партнерів

18 грудня, 2018 вівторок

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати