live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Годинники в Європі почали показувати неправильний час. Чому

Жителі Європи більш ніж з двадцяти п'яти країн помітили, що їх електронні годинники почали показувати неправильний час через збій в електромережі

В середньому, судячи з повідомлень у соціальних мережах і форумах, вони відставали на 5-6 хвилин. Після постів про несправні годинники, встановлених в радіоприймачах, духовках, будильниках і музичних програвачах,  на проблему звернуло увагу видання The Next Web.

В Європейській мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E) з'ясували, що в пристроях, які працюють від батарейок, такої помилки не виникло. Вони пояснили збій в роботі техніки тим, що з середини січня в електромережі спостерігалися "істотні відхилення" в частоті змінного струму. Саме це впливало на те, що електронний годинник почали відставати.

Судячи з тексту прес-релізу організації, справа в тому, що деякі побутові прилади з годинником відреагували на знижену частоту змінного струму. У разі, коли пристрій постійно підключено до струму, виробники зазвичай впроваджують в нього механізм відліку часу не від внутрішнього генератора, а від частоти змінного струму.

В середньому, вона становить 50 герц і в цьому випадку система коректно відраховує секунди від того часу, яке задав користувач.

Насправді частота струму змінюється протягом дня, однак як в більшу, так і в меншу сторону, і ці два показники компенсуються; в результаті цього годинники стабільно показують вірний час. Однак на цей раз відхилення були більш відчутними (вони склали 49,996 герц) і тривалими (з початку січня), тому годинники могли накопичити відставання до 6 хвилин.

Фахівці з ENTSO-E також розповіли, що збій стався на території Косово. Організація оголосила, що технічних заходів для відновлення правильного рівня струму недостатньо, для цього потрібні політичні дії з боку Євросоюзу.

Що стосується неправильної роботи годин, ENTSO-E запустить "компенсаційну програму". Користувачі можуть дочекатися, коли їх годинник сам компенсує відставання, або налаштувати час вручну; в такому випадку їх години після скидання знову будуть показувати неправильний час і скидання доведеться повторити.

Поки стабільний струм в Європі не був забезпечений, ENTSO-E пропонує орієнтуватися на пристрої, які підключені до інтернету, працюють на батарейках або на механічний годинник.

новини партнерів

19 грудня, 2018 середа

19 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати