live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Годинники в Європі почали показувати неправильний час. Чому

Жителі Європи більш ніж з двадцяти п'яти країн помітили, що їх електронні годинники почали показувати неправильний час через збій в електромережі

В середньому, судячи з повідомлень у соціальних мережах і форумах, вони відставали на 5-6 хвилин. Після постів про несправні годинники, встановлених в радіоприймачах, духовках, будильниках і музичних програвачах,  на проблему звернуло увагу видання The Next Web.

В Європейській мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E) з'ясували, що в пристроях, які працюють від батарейок, такої помилки не виникло. Вони пояснили збій в роботі техніки тим, що з середини січня в електромережі спостерігалися "істотні відхилення" в частоті змінного струму. Саме це впливало на те, що електронний годинник почали відставати.

Судячи з тексту прес-релізу організації, справа в тому, що деякі побутові прилади з годинником відреагували на знижену частоту змінного струму. У разі, коли пристрій постійно підключено до струму, виробники зазвичай впроваджують в нього механізм відліку часу не від внутрішнього генератора, а від частоти змінного струму.

В середньому, вона становить 50 герц і в цьому випадку система коректно відраховує секунди від того часу, яке задав користувач.

Насправді частота струму змінюється протягом дня, однак як в більшу, так і в меншу сторону, і ці два показники компенсуються; в результаті цього годинники стабільно показують вірний час. Однак на цей раз відхилення були більш відчутними (вони склали 49,996 герц) і тривалими (з початку січня), тому годинники могли накопичити відставання до 6 хвилин.

Фахівці з ENTSO-E також розповіли, що збій стався на території Косово. Організація оголосила, що технічних заходів для відновлення правильного рівня струму недостатньо, для цього потрібні політичні дії з боку Євросоюзу.

Що стосується неправильної роботи годин, ENTSO-E запустить "компенсаційну програму". Користувачі можуть дочекатися, коли їх годинник сам компенсує відставання, або налаштувати час вручну; в такому випадку їх години після скидання знову будуть показувати неправильний час і скидання доведеться повторити.

Поки стабільний струм в Європі не був забезпечений, ENTSO-E пропонує орієнтуватися на пристрої, які підключені до інтернету, працюють на батарейках або на механічний годинник.

новини партнерів

25 червня, 2018 понеділок

25 червня, 2018 понеділок

24 червня, 2018 неділя

23 червня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати