live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Львівські депутати просять Міносвіти зробити "християнську етику" загальнообов'язковим предметом

Депутати Львівської міської ради підтримали звернення до Міністерства освіти і науки з проханням зробити християнську етику обов'язковим предметом у всіх навчальних закладах, а також запровадити низку спецкурсів релігійного спрямування у ВНЗ

Таке звернення на вечірньому засіданні Львівської міськради 19 квітня 2018 року ініціював предстаник фракції ВО "Свобода" Тарас Гупало, і його підтримали 36 з 64 депутатів міськради, передає РІСУ.

Зокрема, депутати ЛМР просять Міносвіти:

запровадити у всіх навчальних закладах як обов’язковий предмет християнську етику, яка сьогодні вивчається факультативно;

формувати християнський світогляд при викладанні всіх християнських дисциплін, особливо природничого спрямування;

відновити обов’язкове викладання предмету "Релігієзнавство";

запровадити у всіх навчальних закладах усіх рівнів акредитації спецкурси: "Християнська філософія", "Християнська психологія та педагогіка", "Християнська соціологія".

Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква

У зверненні Львівської міськради до Міносвіти вказано, що такі заходи необхідно вжити "для подолання духовного вакууму".

У тексті звернення також зазначено, що впровадження християнської етики як обов’язкового предмету стосується усіх навчальних закладів. Проте прес-секретарка Львівської міської організації ВО "Свобода" Анна-Марія Задерецька уточнила у коментарі Zaxid.net, що йдеться лише про школи.

При цьому звернення з проханням запровадження християнської етики як обов'язкового предмету підтримали представники усіх фракцій Львівської міськради (окрім БПП), що були присутні у залі під час вечірнього голосування, проте жодна фракція не проголосувала повним складом.

Зокрема, за звернення проголосувало 6 депутатів "Свободи" (з 8), 5 з "Громадянської позиції" (з 6), 5 з "Народного контролю" (з 6), 2 з 5 депутатів УКРОПу та 2 з 4-х депутатів "Української галицької партії". Також за це звернення проголосував секретар міської ради Анатолій Забарило. Найбільша у міськраді фракція "Самопомочі", що налічує 24 депутати, дала 15 голосів. Жодного голосу не дала фракція БПП "Солідарність" - 9 з 10 її членів не були присутні у сесійній залі під час голосування, а один утримався.

Зазначимо, що раніше аналогічне звернення ВО "Свобода" висувала на засіданні Львівської облради, проте депутати його не підтримали.

  • Християнську етику як факультативний предмет в українських школах почали вивчати з 2005 року.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати