//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Через забруднення повітря щорічно помирають 7 млн людей, - ВООЗ

Щорічно 7 мільйонів людей помирають через забруднення атмосферного повітря і повітря всередині приміщень

Про це свідчать оприлюднені дані Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Рівень забруднення повітря залишається небезпечно високими в багатьох частинах світу. Нові дані ВООЗ показують, що 9 з 10 осіб дихають повітрям, що містить високий рівень забруднюючих речовин.

"Забруднення повітря загрожує всім нам, але найбідніші і найбільш маргіналізовані люди несуть на собі основний тягар", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейсус.

"Неприйнятним є той факт, що більше 3 мільярдів людей, більшість з яких жінки і діти, все ще дихають смертоносними газами кожного дня через використання в своїх будинках печей і палива, які забруднюють повітря. Якщо ми не приймемо термінових заходів по боротьбі з забрудненням повітря, ми ніколи не наблизимося до досягнення сталого розвитку ", - додав він.

За оцінками ВООЗ, близько 7 мільйонів людей щороку помирають в зв'язку з впливом дрібних частинок в забрудненому повітрі, які проникають глибоко в легені і серцево-судинну систему, викликаючи різні захворювання, включаючи інсульт, серцеві захворювання, рак легенів, хронічні обструктивні захворювання легень і респіраторні інфекції, враховуючи пневмонію.

Тільки забруднення атмосферного повітря викликало близько 4,2 мільйонів смертей у 2016 році, в той час як забруднення повітря всередині приміщень від пов'язаних з приготуванням їжі та використання технологій причин призвело до приблизно 3,8 мільйонів смертей за той же період.

Більше 90% смертей, пов'язаних із забрудненням повітря, фіксують в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, головним чином в Азії і Африці, за ними слідують країни з низьким і середнім рівнем доходу в регіоні Східного Середземномор'я, в Європі та Америці.

Близько 3 мільярдів людей - більше 40% населення світу - досі не мають доступу до "чистих" технологій приготування їжі вдома, що є основним джерелом забруднення повітря в домашніх господарствах.

ВООЗ визнає, що забруднення повітря є критичним фактором ризику неінфекційних захворювань, результатом чого є близько однієї чверті (24%) всіх смертей серед дорослих від серцевих захворювань, 25% від інсульту, 43% від хронічної обструктивної хвороби легень і 29% від раку легенів.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

‡агрузка...

26 березня, 2019 вівторок

26 березня, 2019 вівторок

25 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати