live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

П'ятірка найбільших бізнес-груп заборгувала 125 млрд, - НБУ


фото: nbu.gov
Найбільші бізнес-групи України погано обслуговують свої кредити, сумарний обсяг валових кредитів п'ятірки найбільших груп становить близько 125 млрд грн

Про це заявив заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз, інформує "Новое время".

"Без урахування групи Приват у нас частка проблемної заборгованості ТОП-5 бізнес-груп - це 82%. З Приватом - це 93%!", - сказав він.

Згідно з документом, сумарний обсяг валових кредитів п'ятірки найбільших бізнес-груп становить близько 125 млрд грн, або 14% всіх кредитів корпоративному сектору. При цьому, назви бізнес-груп не уточнюються.

Нацбанк уточнює, що на десятку найбільших бізнес-груп припадає 21% всіх кредитів, на двадцятку - 27%, тоді як частка "поганих" кредитів у них відповідно 79% і 76%.

"Дуже багато кредитів у нас сконцентровано і припадають або на великих позичальників, або на найбільші бізнес-групи. І саме в найбільших бізнес-групах - боржниках України зафіксована найгірша платіжна дисципліна", - сказав Дубогриз.

Крім того, він зазначив, що великі недобросовісні позичальники спеціально затягують реструктуризацію боргів, чекають, а іноді і вимагають від банків пільгових умов, наприклад, списання частини боргу або нульові відсотки на роки з погашенням наприкінці терміну.

"За великим рахунком, боржники зараз мають більше сили, чи радше можливості, не платити за своїми боргами, ніж банки працювати з цими боржниками", - зазначив представник Нацбанку. Він закликав до ухвалення законів про захист кредиторів та реформи судової системи.

Все по темі

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

2 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати