live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У МОЗ пояснили "високий" рівень радіації в молоці Рівненської області


фото: platforma-msb
Перевищення рівня радіоактивного цезію в окремих зразках молока Рівненської області пов'язане з жорсткими вимогами українського законодавства

Про це розповів лікар з радіаційної гігієни Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України Андрій Білоник, передає "Укрінформ".

За словами Білоника, обласні лабораторні центри МОЗ України здійснюють радіаційно-гігієнічний моніторинг молока, картоплі та різних інших продуктів власних господарств та лісового господарства. Такі дослідження проводяться в постійному режимі, і перевищення знаходять кожного року і кожного року в одних й тих самих продуктах.

“Нічого нового тут немає. Найперше це, звичайно, продукти лісового господарства - чорниця і гриби, а також молоко. Ані в м’ясі, ані в картоплі, ані в зерні ніяких перевищень вже давно не виявляється. Це відбувається з року в рік в одних і тих самих населених пунктах, які відносяться до Чорнобильської зони. Ми навіть можемо спрогнозувати, які показники будуть на наступний рік, і через який час ці території очистяться”, - зазначив лікар..

Водночас Білоник наголосив, що в Україні діють значно жорсткіші, ніж в країнах ЄС, вимоги до допустимої концентрації радіоактивних речовин в продуктах. Допустимі рівні забрудненості радіонуклідами по молоку, які є в Україні, - 100 Бк/кг (бекерелів на кілограм). Це досить жорсткі норми, в той же час в Євросоюзі допускають і 370 Бк/кг і навіть вище.

"Після Чорнобильської катастрофи ми пішли на такі досить жорсткі кроки. І велика кількість молока, яке в Україні визнається активним, не йде у вживання. Але в країни ЄС таке молоко можуть ввозити. Австрія закуповує, Польща та Прибалтика закуповують наше молоко і переробляють на йогурти. За європейськими нормами такий рівень допустимий, а за нашими - ні”, - каже фахівець.

Лікар повідомив, що у разі потреби громадяни можуть перевірити продукти в обласних лабораторних центрах МОЗ України. Також в санітарно-ветеринарних лабораторіях при ринках мають бути проведені відповідні дослідження тих продуктів, що продаються на цих ринках.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати