//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Держспоживслужба відповіла на закиди про радіацію в українському молоці

Володимир Лапа
фото: consumer.gov.ua
Керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа відреагував на дослідження про рівень радіації в українському молоці

Про це керівник Держслужби зазначив у Facebook.

За словами Лапи, варто розібратися у дослідженні британських та українських вчених щодо рівня раціоактивного цезія у молоці. По-перше, він зазначив, що дослідження охопило лише окремі райони України.

"Там мова йде про "критичні населені пункти" переважно в Рівненській області. Тобто пункти, які зазнали найбільшого радіаційного ураження. І далеко не всі проби там показують перевищення", - йдеться у повідомленні.

Керівник Держслужби зазначив, що в Україні норматив по радіонуклідах встановлює рівень цезію-137 для сирого молока і низки молочної продукції на позначці 100 Бк/кг, для масла і сирів 200, для сухого молока - 500. Тим часом у європейському законодавстві допустиме зараження молочних продуктів радіонуклідами цезієвоі групи - 1000 Бк/кг.

"Отже, що маємо в сухому підсумку. В найгірших пробах по молоку в найбільш уражених населених пунктах (а не регіонах!) вміст радіонуклідів в молоці вдвічі менший, чим допустимі норми в ЄС", - підсумував Лапа.

 

новини партнерів

‡агрузка...

18 серпня, 2019 неділя

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати