//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Відкладення солей у хребті: Супрун розвіяла ще один медичний міф

Лікування болю в спині і шиї шляхом "вимивання", "розбивання" чи "розчинення" солей - це ще один міф

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Лікарка зазначає, що за "відкладення солей" в хребті приймають видимі на рентгені шиповидні і дзьобовидні вирости на хребцях, які з‘являються у багатьох людей з віком.

У міру вікового зношування міжхребцевого диска і зменшення його висоти, збільшується навантаження на зовнішнє кільце диска (фіброзне кільце). Край тіла хребця, до якого прикріплюється зовнішнє кільце диска, реагує на це збільшення навантаження утворенням додаткової кісткової тканини.

На рентгені такі розростання проявляються у вигляді шиповидних виростів - остеофітів. Сам процес їх утворення називаєтсья спондильоз. Такі ж вирости можуть утворюватися і в міжхребцевих суглобах, що називається спонділоатроз або артроз фасеточних суглобів.

Самі остеофіти не викликають болю в спині і шиї і є одним з проявів старіння нашого тіла. Рідко при виражених розростаннях, спрямованих в бік хребетного каналу або міжхребцевих отворів, остеофіти можуть впливати на нервові закінчення і викликати біль, втрату чутливості, слабкість та інші неврологічні симптоми.

Остеофіти є кістковою тканиною, яку не можна розчинити, розбити, розім’яти чи розмасажувати. Ніякі крапельниці, масажі, електрофорез, хондропротектори, лікарські препарати чи спеціальні дієти не впливають на формування і розвиток остеофітів.

“Все що ви можете зробити для уповільнення цих процесів, це вести здоровий спосіб життя, більше рухатися, боротися з надмірною вагою та відмовитися від шкідливих звичок”, - зазначає Супрун.

При болях спина, перш за все рекомендують:

  • Залишатись рухливим наскільки це можливо та намагатися продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан;
  • Звернутися до лікаря;
  • Виконувати прості вправи для спини (за попереднім погодженням з лікарем).
  • Нещодавно очільниця МОЗ Уляна Супрун разом із нейрохірургом Вадимом Іляшенком зруйнувала міф про те, що міжхребцеві диски "вилітають" і розповіла, яким має бути правильний діагноз.

новини партнерів

‡агрузка...

21 березня, 2019 четвер

21 березня, 2019 четвер

20 березня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати