Польща використовує українських заробітчан, щоб не приймати біженців, - Дещиця

Польське керівництво несправедливо використовує проблему українських мігрантів під час дискусії з Європейською Комісією, щоб не приймати біженців з інших країн

Про це заявив посол України у Польщі Андрій Дещиця під час дискусії "Україно-польський діалог: труднощі і перспективи" на Міжнародному Форумі Via Carpatia, передає Еспресо.TV.

Одна з проблеми українсько-польських відносин - це заміна поняття заробітчани на трудові біженці. З польського боку і прем’єр-міністр, і народні депутати називають біженцями сотні тисяч українців, які приїхали до Польщі працювати, навчатись та творчо розвиватись.

Андрій Дещиця зазначив, що мав особисто перемовини з цього питання з колишньою прем’єркою Польщі Беатою Шидло декілька років тому.

"Мушу визнати, що певний прогрес у свідомості польських політиків щодо цієї теми відбувся. І буквально вчора я був у Варшаві, коли прем’єр Польщі пан Матеуш Моравєцький, говорячи про міграційну кризу, заявив, що є кілька сот українців зі Сходу. Наголошую: кілька сот! Дослівно він сказав "hopeless and homeless" (безпорадні та бездомні, - прим.).  Насправді згідно зі статистичними даними це 860 українців, які отримали статус біженця у Польщі. Але не забувайте, вони несправедливо використовують цю проблематику під час дискусії з Європейською Комісією, щоб не приймати біженців з інших країн", - додав посол.

На його думку, все більше і більше політиків говорить, що ці українці є рятівним колом для польської економіки. І цей факт визнають як на високому політичному рівні, так і на рівні бізнес середовищ.

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати