//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чи справді кальяни безпечніші за цигарки, - дослідження

Вчені з Каліфорнійського університету в США з'ясували, що шкоду для здоров'я від куріння кальяну можна порівняти з курінням звичайних цигарок

Дослідження опубліковане в журналі American Journal of Cardiology.

Науковці провели свій експеримент на групі з 48 добровольців, яким запропонували покурити кальян протягом 30 хвилин. Фахівці також заміряли серцевий ритм, артеріальний тиск, рівень нікотину в крові до і після куріння кальяну.

В результаті вчені з'ясували, що один сеанс куріння кальяну збільшував частоту серцевих скорочень на 16 ударів в хвилину, а також підвищував артеріальний тиск. Крім того, куріння кальяну помітно підвищило показник артеріальної жорсткості - ключовий фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Такі дані, за словами вчених, можна порівняти з тими, що спостерігаються у курців звичайних цигарок. Отже, поширена думка, що кальяни завдають набагато меншої шкоди, ніж звичайні цигарки, себе не виправдовує.

Крім того, як заявляють учені, в тютюні для кальяну містяться штучні хімічні речовини, які законодавчо заборонено використовувати при виробництві звичайних цигарок. Такі речовини можуть завдати ще більшої шкоди здоров'ю людини.

Вчені також сподіваються, що їх дослідження приверне увагу громадськості, а куріння кальяну і виробництво тютюну для нього буде регулюватися законом.

новини партнерів

‡агрузка...

25 квітня, 2019 четвер

25 квітня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати