NASA планує використовувати марсіанський грунт як ракетне паливо
Основна проблема пілотованих марсіанських місій - це нестача палива для повернення комічних кораблів додому. В NASA пропонують добувати "екстракт" ракетного палива з марсіанського грунту
Про це повідомляє видання Futurism
Систему називають “in situ resource utilization", або ISRU (використання ресурсів на місці). Ідея полягає в тому, що вона буде витягувати воду з реголіту (цю назву також відносять до червоного марсіанського грунту, який, на думку вчених, містить невелику кількість води) і використає електроліз, щоб розділити їх на водень і кисень.
Потім система об'єднає водень з вуглецем з атмосфери Марса, щоб виробити метан, який може працювати як ракетне паливо.
NASA планує відправити систему ISRU перед пілотованою марсіанською місією з роботами, які збирають грунт з поверхні планети.
За задумом, система працюватиме кілька років до прибуття на планету людей і виробить достатню кількість палива, щоб екіпаж міг повернутися додому.
"Ця технологія коли-небудь дозволить людям жити і працювати на Марсі ,і повернутися на Землю, щоб розповісти історію", - пишуть вчені.
- Раніше астрономи помітили дивну білу хмару над Марсом: вона видима навіть із земних телескопів.
- NASA успішно випробувало свій парашут для марсіанської місії на ракеті Black Brant IX
- Найбільший об'єкт у Всесвіті: науковці з Національного астрофізичного інституту Італії виявили гігантське скупчення з тисяч галактик розміром з Чумацький шлях.
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Актуальне
- Важливе