NASA протестувало "марсіанський парашут" і поставило світовий рекорд
NASA успішно випробувало свій парашут для марсіанської місії на ракеті Black Brant IX
Про це йдеться на сайті агенства.
Менш ніж через 2 хвилини після запускуBlack Brant IX корисне навантаження відділилося від апарату і почало падати назад в атмосферу Землі. Коли бортові датчики визначили, що воно досягло відповідної висоти та Маха (38 кілометрів, Мах 1.8), система ASPIRE розгорнула парашут.
Гігантському 80-кілограмовому парашуту знадобилося 0,4 секунди, щоб повністю розгорнутися. NASA стверджує, що це найшвидше розкриття парашута такого розміру в світі.
Місія на Марс
Місія Mars 2020 — запланована місія з вивчення Марса, призначена для дослідження астробіологічного давнього середовища на Марсі, дослідження його поверхні, геологічних процесів на ньому та історії, включаючи оцінку його минулої населеності і потенціал для збереження життя в межах доступних там природніх умов.
"Mars 2020 буде везти найважчий вантаж з усіх коли-небудь доставлених на Марс і, подібно попереднім марсіанським місіям, у нас буде тільки один парашут, і він повинен працювати", - каже менеджер проекту Джон МакНеймі. "Випробування ASPIRE в деталях показали, як наш парашут поведе себе при розкритті в надзвуковому потоці високо над поверхнею Марса. І виглядає це прекрасно".
Парашут ASPIRE відповідатиме за доставку ровера на поверхню Червоної планети. Безіменний дослідний робот має довжину трохи більше трьох метрів, ширину - 2,7 метра, висоту - 2,1 метра. Важить ровер близько 1050 кілограмів.
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Раніше астрономи помітили дивну білу хмару над Марсом: вона видима навіть із земних телескопів.
- Найбільший об'єкт у Всесвіті: науковці з Національного астрофізичного інституту Італії виявили гігантське скупчення з тисяч галактик розміром з Чумацький шлях.
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Актуальне
- Важливе