live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

NASA протестувало "марсіанський парашут" і поставило світовий рекорд

NASA успішно випробувало свій парашут для марсіанської місії на ракеті Black Brant IX

Про це йдеться на сайті агенства.

Менш ніж через 2 хвилини після запускуBlack Brant IX  корисне навантаження відділилося від апарату і почало падати назад в атмосферу Землі. Коли бортові датчики визначили, що воно досягло відповідної висоти та Маха (38 кілометрів, Мах 1.8), система ASPIRE розгорнула парашут.

Гігантському 80-кілограмовому парашуту знадобилося 0,4 секунди, щоб повністю розгорнутися. NASA стверджує, що це найшвидше розкриття парашута такого розміру в світі.

Сам парашут спроектовано так, щоб дозволяти утримувати більші вантажі і не постраждати при падінні через атмосферу. Для цього інженери використали у його складі нейлон, технору (англ. Technora) і кевларові волокна.

Місія на Марс

Місія Mars 2020  — запланована місія з вивчення Марса, призначена для дослідження астробіологічного давнього середовища на Марсі, дослідження його поверхні, геологічних процесів на ньому та історії, включаючи оцінку його минулої населеності і потенціал для збереження життя в межах доступних там природніх умов.

"Mars 2020 буде везти найважчий вантаж з усіх коли-небудь доставлених на Марс і, подібно попереднім марсіанським місіям, у нас буде тільки один парашут, і він повинен працювати", - каже менеджер проекту Джон МакНеймі. "Випробування ASPIRE в деталях показали, як наш парашут поведе себе при розкритті в надзвуковому потоці високо над поверхнею Марса. І виглядає це прекрасно".

Парашут ASPIRE відповідатиме за доставку ровера на поверхню Червоної планети. Безіменний дослідний робот має довжину трохи більше трьох метрів, ширину - 2,7 метра, висоту - 2,1 метра. Важить ровер близько 1050 кілограмів.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати