В NASA розповіли, де саме на Марсі шукатимуть ознаки життя
В рамках місії "Марс-2020" апарати приземляться в кратер Джезеро - дельту давно зниклої річки, де могли залишитися сліди живих організмів
Про це пише The Washington Post.
Передбачається, що обидва нових марсохода будуть створені на платформі ровера Curiosity, який уже збирає проби грунту і намагається виявити сліди води в кратері Гейла на екваторі Марса. Нові апарати будуть оснащені відмінним від Curiosity набором інструментів - зокрема, на них буде встановлено мікрофон.
"Отримання зразків з цієї системи дельти зробить революцію в тому, як ми думаємо про Марсі і про його здатність підтримувати життя", - каже Томас Зурбухен, науковий співробітник НАСА.
Ймовірним місцем посадки другого ровера буде плато Сирт, розташоване в 28 км від Джезеро. Дослідницькі апарати повинні будуть проаналізувати грунт на цих об'єктах, щоб визначити, чи існували на Марсі умови для життя мікроорганізмів.
"З точки зору потенційно населених умов це найбільш привабливий район. Дельта відмінно зберігає відбитки життя", - йдеться у повідомленні агенства.
Читайте також: Пам'яті "Кеплера": як один телескоп змінив уявлення про Всесвіт та хто тепер шукатиме іншопланетян
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Актуальне
- Важливе