//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Таємничі останки: вчені вважають, що знайшли новий вид предка людини

Вчені ще 20 років тому знайшли у Південно-Африканській Республіці дивні кістки: це були останки давнього предка людини, відомі як Little Foot

Як пише New Scientist, тепер вчені однієї з дослідницьких груп, які мали доступ до кісток, хочуть класифікувати останки як особливий підвид австралопітека - нову проміжну ланку між мавпою і людиною. Його називають  A. prometheus (звичайні австралопітеки називаються A. africanus). 

У 1994 році, в печерах Стеркфонстейн, в Південно-Африканській Республіці, археологи виявили останки, які за своїми розмірами і виглядом нагадували останки мавпи. Їх так і назвали - Little Foot (Маленька нога), Але згодом виявилося, що це останки одного з видів австралопітека, який жив близько 3,7 млн років тому..

Останки Little Foot належали старій жінці зростом близько 130 см, яка проживала на території печер Стеркфонстейн в ПАР приблизно 3,7 млн ​​років тому.

Завдяки тому, що у скелета залишилися збереженими кінцівки, археологи змогли зробити висновок, що у неї був дивний спосіб пересування - її ноги були довші її рук, тоді як у австралопітека - ноги і руки були приблизно однакової довжини. Ймовірно, саме у цього підвиду почала збільшуватися довжина кроку.

"Це означає, що саме у неї довжина кроку поступово почала збільшуватися", - говорить Робін Кромптон з університету Ліверпуля. Відповідно, можна припустити, що вона була однією з "перехідних ланок" між мавпою і людиною прямоходячою..

Крім того, у нового підвиду було більш пласке обличчя, великі зуби і існував проміжок між верхніми іклами і різцями. Виходячи з цього, палеонтологи припустили, що вона була вегетаріанкою, тоді як всі австралопітеки були всеїдними.

Вчені також зазначають, що Little Foot була сильна в перенесенні предметів. Втім, лазила по деревах вона значно краще Homo Sapiens: відповідно, це докорінно вплинуло на її спосіб життя і житло, яке перебувало здебільшого на деревах.

Наразі науковці різних груп не дійшли згоди у питанні "Маленької ноги", а, отже, поки що така класифікація не є остаточною.

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати