live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада схвалила у цілому закон про соціальні послуги


фото: rada.gov.ua
Закон підтримали 230 народних депуатів

У четвер, 17 січня, Парламент проголосував у другому читанні нову редакцію закону  №4607 "Про соціальні послуги", передає Еспресо.TV

Спочатку закон підтримали 222 народні обранці, з другого разу — 230 нардепів віддали свої голоси “за”.

Перший заступник голови Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю Максим Бурбак нагадав основні положення законопроекту.

Так, соцпослуги надаватимуть особам із вразливих груп населення і тим, у кого склались складні життєві обставини. Такі послуги надаватимуть лише за результатами індивідуального оцінювання потреб особи.

У законопроекті буде вказаний перелік базових соцпослуг. Їх надаватимуть на професійній основі, а без проходження відповідного навчання соцпослуги можуть надаватися лише членам своїх сімей, з якими є спільний побут та проживання.

У новій редакції буде визначена єдина термінологія і підходи в організації роботи для будь-яких цільових груп (людей з інвалідністю, безробітних, осіб, які зазнали насильства в сім'ї тощо); основні напрямки державної політики у сфері надання соціальних послуг; права і обов'язки одержувачів, завдання постачальників соціальних послуг.

За словами Бурбака, кожна соціальна послуга матиме стандарт, затверджений Мінсоцполітики України.

Безкоштовно (за кошти бюджету) усім категоріям населення надаватимуть соцпослуги з інформування, консультування, надання притулку, сурдоперекладу, представництва інтересів, а також соцпослуги, які надають екстрено, тобто, кризово. За інші послуги доведеться сплачувати частково або повністю, залежно від рівня доходів громадянина.

Також передбачені підстави для визнання осіб, сімей, такими вимагають соцпослуг (шляхом оцінки потреб особистості, сім'ї, які перебувають в складних життєвих обставинах); єдиний порядок надання таких послуг (звернення про надання соціальних послуг, в тому числі в електронному вигляді).

Крім того, в документі визначені нові підходи щодо оплати соціальних послуг - з огляду на доходи особи, а не наявність рідних і близьких (на даний час одиноким особам соціальні послуги надаються безкоштовно, іншим - за диференційовану плату).

Також Бурбак зазначив, що буде створений реєстр соціальних послуг.

Закон повинен набрати чинності з 1 січня 2020 року.

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати