//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені заявили, що собаки шкодять дикій природі

Домашні собаки доклалися до зникнення майже десятка видів птахів і тварин

Про це повідомляє ВВС, передає УНІАН.

Собаки посідають третю сходинку серед найгірших пов’язаних з людиною хижаків. Гірше собак лише коти і щури. Вважається, що зараз собаки загрожують майже 200 видам по всьому світі. І деякі з них в критичній небезпеці зникнення.

Однак, до цього часу впливу на дику природу з боку бродячих собак і улюбленців з вільним пересуванням ніхто не приділяв уваги. 

Як з’ясували нещодавно дослідники в Чилі, насправді власники домашніх собак не дуже переймаються тим, який вплив їхні чотирилапих друзі має на дику природу. Вони дозволяли їм вільно бігати куди заманеться. 

Згідно з оцінками, у світі живе близько мільярда собак. І їхній статус варіюється від здичавілих до вільно бродячих і повністю залежних від людей. Насправді немає точної оцінки, скільки у світі існує бродячих собак. Але захисники дикої природи кажуть, що їхня кількість дедалі більше зростає. 

"Це проблема, яка заслуговує занепокоєння. Популяція собак зростає разом з кількістю людей. І проблема може погіршитися", - сказав голова підрозділу щодо видів під загрозою зникнення IUCN П’єро Геновесі. 

За словами вчених, існує п’ять напрямків впливу собак на дику природу. Вони стають хижими і вбивають диких тварин, порушують екосистему, передають хвороби диким тваринам і конкурують з ними у боротьбі за здобич, а також спарюються зі спорідненими видами. 

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

18 червня, 2019 вівторок

17 червня, 2019 понеділок

18 червня, 2019 вівторок

17 червня, 2019 понеділок

16 червня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати