.

У Сеймі Польщі відкриють виставку пам'яті Аміни Окуєвої

У приміщенні польського парламенту відкриється виставка із 34 фотографій української військової Аміни Окуєвої

Про це повідомляє Belsat.

"Раніше фотосвітлини Аміни Окуєвої виставляли у Верховній Раді України, а зараз вони на шляху з Одеси до Варшави. Ініціатором виставки в польському Сеймі є депутат Малгожата Госєвська. Вона разом з матір'ю Аміни - Іриною Камінською - відвідала київську Стіну пам'яті", - йдеться у повідомлені.

Видання зазначає, що "українська амазонка" пишалася своїм польським корінням. Її дідусь і бабуся стали жертвами сталінських репресій через свою польськість. Після закінчення свого вигнання до Сибіру вони оселилися на Кавказі.

"Батько Аміни - чеченець, а мати - полька. Аміна підкреслювала, що народи Польщі та Чечні об'єднує той факт, що протягом століть вони боролися за свою незалежність від Росії", - нагадує видання. 

Виставка пам'яті Окуєвої відкриється в березні. Крім того, у Сеймі Польщі також працюватиме виставка, присвячена п'ятій річниці вбивств на Майдані в Києві.

null

 

  • Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року на околиці Києва було застрелено ветерана АТО Аміну Окуєву, яка разом зі своїм чоловіком Адамом Осмаєвим координувала дії чеченських добровольців.
  • Попередній замах на них мав місце 1 червня на Подолі у Києві. Тоді Окуєва зуміла нейтралізувати й поранити нападника.
  • Секретар РНБО Олександр Турчинов звинуватив у вбивстві Окуєвої Росію. 
  • Правоохоронці досі не знають, хто причетний до вбивства Окуєвої. МВС розглядає дві основні версії вбивства Окуєвої - це дії спецслужб Росії та дії осіб, які перебувають на території Чечні.

новини партнерів

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати