live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Юпітер міг сформуватися набагато далі від Сонця, - вчені

Астрономи з Університету Лунда висунули гіпотезу, що Юпітер, найбільше тіло в Сонячній системі, ймовірно, утворився набагато далі від Сонця, а потім мігрував на своє звичне місце

Про це пише New Atlas.

Наразі Юпітер обертається навколо Землі на середній відстані 780 млн км, або 5,2 астрономічних одиниць. Однак ця відстань не завжди була такою, вважають вчені. Існує ймовірність того, що газовий гігант сформувався в іншому місці Сонячної системи і з часом мігрував на свою нинішню позицію.

На основі комп'ютерного моделювання дослідники показали, що Юпітер сформувався в чотири рази далі від Сонця, ніж знаходиться зараз. Приблизно через 2 або 3 млн років після утворення гравітаційні сили притягли його ближче до Сонця - і процес зсуву зайняв близько 700 тис. років.

"Це перший випадок, коли у нас є докази того, що Юпітер сформувався далеко від Сонця, а потім мігрував на його нинішню орбіту. Ми виявили докази міграції в астероїдах-троянцях, що знаходяться на орбіті поблизу Юпітера", - коментує Саймон Пірані, провідний автор дослідження.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати