live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені з'ясували, чому поверхня Сонця холодніша за його корону

Вчені з Центру космічних польотів імені Годдарда у NASA з'ясували, чому поверхня Сонця набагато холодніша, ніж сонячна корона

Про це пише ScienceAlert.

На Землі, коли стає спекотно, вода випаровується і піднімається в атмосферу. Там молекули води конденсуються в хмари, які в наслідку скидають їх назад з опадами.

На Сонці також відбувається подібний цикл, з'ясували астрофізики. Перегріта магма під час найсильніших сонячних спалахів викидається далеко від поверхні зірки, остигає там, конденсується і проливається назад "корональним дощем".

Падіння плазми відбувається не під прямим кутом, а, скоріше, вигнутими лініями, в деяких місцях схожими на американські гірки. Це відбувається через вплив найсильнішого магнітного поля - при цьому падаючи, плазма знову розігрівається до мільйонів градусів, що і призводить до розігрітої корони Сонця, однак, роблячи друге таке коло, плазма поступово остигає.

Деякі подібні петлі плазми досягають величезних розмірів - до 50 тис. км над поверхнею Сонця. Зараз астрофізики мають намір скласти комп'ютерну модель корональної системи Сонця, щоб підтвердити свою теорію.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту

новини партнерів

24 вересня, 2020 четвер

23 вересня, 2020 середа

24 вересня, 2020 четвер

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати