live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

“Київський патріархат” припинив свою окрему діяльність 15 грудня, - ПЦУ

Реєстрація Статуту Київської патріархії УПЦ та Статуту про управління УПЦ КП скасована після реєстрації Київської митрополії Української православної церкви (ПЦУ), зареєстрованої 30 січня 2019 року

Про це йдеться в роз’ясненні прес-служби Київської митрополії УПЦ (ПЦУ), повідомляє прес-служба ПЦУ.

"Київська митрополія УПЦ (ПЦУ) зареєстрована 30 січня 2019 р. як релігійний адміністративний центр та центральний виконавчо-розпорядчий орган УПЦ (ПЦУ). Цього ж дня відповідно до постанови Помісного собору УПЦ КП Міністерство культури України скасувало накази про реєстрацію Статуту Київської патріархії УПЦ КП та Статуту про управління УПЦ КП", - йдеться у повідомленні.

У ПЦУ пояснили, що Єдина автокефальна Православна Церква України була утворена на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 р. шляхом обʼєднання УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та частини УПЦ Московського патріархату в єдину помісну церкву, яка 6 січня 2019 р. отримала Патріарший і Синодальний Томос Вселенського патріархату про автокефалію.

У роз'ясненні наголошують, що Томос про автокефалію та 15-місце у Диптихах, як помісна церква-сестра, адміністративно незалежна від інших церковних центрів та рівна з усіма автокефальними православними церквами, отримала не якась окрема складова частина, але вся єдина помісна.

Згідно з п. 10 розділу ІІ Статуту про управління УПЦ КП постанови Собору набули сили відразу після їх прийняття і підписання.

Таким чином ранком 15 грудня 2018 р. згідно рішення власного помісного собору УПЦ КП припинила свою окрему діяльність, а вся її повнота увійшла до складу Православної Церкви України.

"Обʼєднавчий собор майже одноголосно (при одному голосі проти) ухвалив Статут Православної церкви України, згідно з яким її очолює предстоятель, митрополит Київський і всієї України. Обрання ієрарха на кафедру можливе лише за умови її вакантності. Канонічне право не передбачає перебування двох архієреїв на одній і тій самій ієрархічній посаді. У звʼязку з тим, що передбачена щойно прийнятим статутом ПЦУ посада предстоятеля, митрополита Київського і всієї України, була вакантною, відбулися таємні вибори, за підсумками яких був обраний митрополит Епіфаній (Думенко). Всі учасники Собору визнали дійсність цього обрання", - нагадує ПЦУ.

Наголошується, що для помісної УПЦ предстоятелем є митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Митрополит Епіфаній керує не одноосібно, а на підставі схваленого Обʼєднавчим собором статуту церкви, рішень її Священного синоду, у співпраці з усім єпископатом.

"Особистий авторитет ієрархів, повага до них не створюють підстави для предстоятеля одноосібно змінювати канонічний порядок, визначений 34 Апостольським правилом, норми Статуту Церкви, а також порушувати Томос про автокефалію", - йдеться в роз’ясненні.

Щодо назви церкви, то, як наголошують у ПЦУ, у ній враховані обидві традиції найменування — "Українська православна церква" та "Православна церква України".

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати