live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Філарет зажадав від Епіфанія не втручатись у внутрішні справи ПЦУ

Почесний патріарх Філарет закликає предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія "нічого не робити всередині церкви" без його згоди

Відповідне звернення Філарета є в розпорядженні Радіо Свобода.

Сьогодні в Українській православній церкві відбувається "розділення, двовладдя, яке може призвести до печальних наслідків", йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Філарет звинуватив Епіфанія у відмові від домовленостей під час об’єднавчого собору 15 грудня.

"Для того, щоб виправити положення, а його можливо виправити, треба виконувати ті домовленості, які було досягнуті перед собором в присутності президента Порошенка і з архієреями. А це означає, що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Предстоятель нічого не робить всередині церкви без згоди патріарха. Патріарх головує на засіданнях священного синоду і на соборах УПЦ заради збереження єдності, її зростання і утвердження", - йдеться в заяві Філарета.

Він додав, що Київський патріархат не потрібно відновлювати, бо він є. 

"Київський патріархат не треба відновлювати, бо він був, є і буде. Патріарх Філарет залишається діючим ієрархом. Він має свою єпархію – місто Київ, постійний член священного Синоду. А раз є діючий Патріарх, то є і Київський патріархат. УПЦ Київського патріархату залишається зареєстрованою в державних органах. Зокрема, зареєстрована Київська патріархія. Це означає, що юридично Київський патріархат продовжує існувати", - наголосив Філарет.

У своїй заяві він додає, що відмова від Київського патріархату була вимогою Вселенського патріархату для того, щоб провести об’єднавчий собор українських православних церков та отримати томос про автокефалію.

"Чому Вселенський патріарх вимагав відмови від статусу патріархату? Тому що Українська православна церква в статусі патріархату не може бути в складі Константинопольського патріархату. А треба було, щоб УПЦ теоретично стала частиною Константинопольського Патріархату. Що ми повинні були робити? Відмовитись від теоретичного входу в Константинопольський Патріархат? Тоді Вселенський патріарх не мав би канонічного права надавати не своїй частині церкви томос. Для отримання томосу треба спочатку стати Київською митрополією в складі Константинопольського патріархату", - наголосив він.

За словами Філарета відмова від статусу патріархату була чисто ситуативною.

"Відмінити рішення про створення Київського патріархату може тільки помісний собор цієї церкви, який створив Київський патріархат. Такого собору не було. Значить, Київський патріархат залишається, він продовжує діяти", –заявив патріарх.

"Нам можуть заперечити, що відмова від статусу патріархату була на Помісному соборі у святої Софії 15 грудня 2018 року. Так! На Помісному соборі, але цей собор був не Української автокефальної церкви, а собор Київської митрополії в складі Константинопольського патріархату", – додає Філарет.

Він зазначив, що чинний президент Петро Порошенко відіграв велику роль в отриманні томосу.

"Але нині Порошенко відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату", – йдеться у зверненні Філарета.

Він також відкинув звинувачення у владолюбстві та авторитарності.

"Якби я служив церкві заради влади, то я міг би стати московським патріархом. Але молився Богу, щоб на мені звершилась його воля, і я не став московським патріархом", – зазначив Філарет.

новини партнерів

13 серпня, 2020 четвер

13 серпня, 2020 четвер

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати