live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Марсіанське каміння, схоже на пасту, може бути ознакою життя, - вчені

Дослідники прийшли до висновку, що марсоходи повинні перевірити на існування бактерій кам'яні утворення на Марсі, схожі за формою на пасту

За словами вчених, схожі структури утворюються і на Землі, йдеться в журналі Astrobiology.

На нашій планеті їх утворення викликає бактерія Sulfurihydrogenibium yellowstonense. Вона відноситься до екстремофілів, отже, потенційно може існувати в марсіанських умовах.

Цілком ймовірно, за словами вчених, що цей вид бактерій живе на поверхні Марса. Бактерія належить до лінії, яка еволюціонувала до того, як в атмосфері Землі почав з'являтися кисень (приблизно 2,35 мільярда років тому).

Вона може вижити в дуже гарячій воді, витримати інтенсивне ультрафіолетове світло і добре себе почуває в середовищах з низьким рівнем кисню, використовуючи сірку і вуглекислий газ як джерела енергії.

Sulfurihydrogenibium yellowstonense каталізує утворення кристалічних гірських порід, які виглядають як шари макаронних виробів. Унікальна форма і структура порід, пов'язаних з Sulfurihydrogenibium yellowstonense, є результатом її незвичайного способу життя.

У швидкоплинній воді бактерії чіпляються одна за одну, утворюючи тугі нитки, які майорять, як прапор. Вони видимі для людського ока і найбільше схожі на пасту феттучині.

Команда проаналізувала мікробні геноми, оцінила, у яких генів найбільш активна експресія, і розшифрувала метаболічні потреби цих бактерій. Вчені також досліджували можливості Sulfurihydrogenibium yellowstonense в області скельного будівництва.

Виявився цікавий факт: білки на поверхні бактерій прискорюють швидкість кристалізації карбонату кальцію навколо бактеріальних ниток і всередині них. Завдяки білкам, цей процес протікає в нитках в мільярд разів швидше, ніж в будь-якому іншому природному середовищі на Землі. В результаті утворюються широкі смуги затверділої породи з хвилястою ниткоподібної текстурою.

Ці структури, за словами вчених, важко з чимось сплутати. Тому, якщо їх вдасться виявити на Марсі, це буде однією з головних ознак наявності життя на планеті.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати