live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Собаки переживають стрес разом зі своїми господарями, - дослідження

Вчені Лінчепінгського університету в Швеції знайшли кореляцію між рівнем стресу у собак і їхніх господарів

Дослідження опубліковане в журналі Nature.

Для свого дослідження фахівці взяли 25 собак породи бордер-коллі і 33 - породи шелті. Протягом декількох місяців вони заміряли у тварин і їх господарів концентрацію кортизолу - "гормону стресу". Господарі тварин також відповідали на запитання анкети про особливості свого характеру і характеру своєї собаки.

З'ясувалося, що у власників з високим рівнем кортизолу і собаки теж відрізняються високою концентрацією цього гормону. І навпаки - у "спокійних" власників собаки також не схильні до стресу. Причому автори роботи особливо відзначають, що характер собаки не мав значення, а ось характер господаря - так.

Вчені спостерігали і за собаками-учасниками змагань, і за собаками-компаньйонами, які, як правило, ведуть менш активний спосіб життя. При цьому, в першому випадку зв'язок рівня стресу господаря і собаки простежувався сильніше. Фахівці припускають, що це пов'язано з тим, що такі собаки більш щільно взаємодіють зі своїм господарем.

За підсумками дослідження автори відзначають, що поки мова йде тільки про кореляцію, а не про причинно-наслідковий зв'язок.

Все по темі

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати