live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

КС Молдови одночасно оголосив "неконституційними" і уряд, і парламент

У Молдові сталася чергова гостра політична криза. Лише протягом одного дня, 8 червня 2019 року, Конституційний суд країни визнав "неконституційним" укази президента Ігоря Додона про висунення співголови блоку ACUM Майї Санду на посаду прем'єр-міністра і про призначення уряду, а також про "неконституційність" рішень парламенту й повноважень спікера Зінаїди Гречаної

Рішення КС опубліковано на офіційному сайті установи, передає кишинівський портал Newsmaker.

Загалом Конституційний суд учора, 8 червня, опублікував на своєму сайті чотири неоднозначних рішення.

"При цьому суд, всупереч усталеній практиці, не проводив публічних засідань по розгляду звернень, а лише повідомляв про прийняті рішення на сайті", - наголошується у повідомленні.

Перш за все, на сайті Конституційного суду (КС) Молдови опублікували датоване 8 червня рішення про те, що парламент, який повинен бути розпущений через нездатність протягом трьох місяців сформувати уряд, не має права приймати закони і формувати керівні органи.

Потім там же з'явилося рішення, в якому КС визнав неконституційним обрання Зінаїди Гречаної головою парламенту. Тим же рішенням в суді вже визнали незаконними всі документи, які в майбутньому прийме парламент Молдови десятого скликання.

Закінчилася серія подібних рішень документом про "неконституційність" прем'єрства Майї Санду.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати