Позов Московського патріархату не має шансів, - Зоря

В ПЦУ сподіваються, що безпідставність вимог УПЦ МП буде доведено

Про це архієпископ Православної церкви України Євстратій Зоря сказав під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

"Ми вважаємо, що цей позов є абсолютно безперспективним. Цей позов не до юридичної особи Київської митрополії, а до Міністерства культури, реєстратора. Я думаю, це безперечно торкається Київської митрополії, тому Київська митрополія буде реагувати. Ми сподіваємося, що безпідставність всіх цих вимог буде доведено, тому що ніхто не може повернути історію до попереднього стану. Тому ніякий суд, ніякі позови не можуть змінити того факту, що церква є, така керівна структура, як Київська митрополія, зареєстрована", - зазначив Євстратій Зоря.

Він додав, що ніщо не змінить суті Московського патріархату. "І навіть, якщо вони намагаються тим самим судом зупинити дію закону, який зобов’язує їх прийняти свою правдиву назву - Московський патріархат в Україні, То і це не відміняє того факту, що вони є Московським патріархатом в Україні”, - зауважив архієпископ.

19 червня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Української православної церкви (Московського патріархату) щодо незаконності державної реєстрації Православної церкви України (ПЦУ)

  • Нагадаємо, 30 січня 2019 року держава зареєструвала статус Київської Митрополії, чим завершила юридичне оформлення ПЦУ. Цим же рішенням було скасовано наказ міністерства культури про реєстрацію статуту УПЦ КП.
  • "Собор" ліквідованого Київського патріархату відбувся у четвер, 20 червня, у Володимирському соборі. На ньому заявили, про, начебто, скасування рішення щодо розпуску УПЦ КП і відновлення діяльності цієї релігійної організації.
  • Архієпископ Зоря зазначив, що деяких осіб, які брали участь у зборах Філарета, залучали до них шляхом обіцяння архієрейських рукоположень

новини партнерів

2 грудня, 2020 середа

2 грудня, 2020 середа

1 грудня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати