Нафтогаз назвав умови для продовження транзиту російського газу
Україна готова домовлятися з Росією про збереження транзиту газу через свою територію, не чекаючи до вересня
Про це повідомив комерційний директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко в Facebook.
Таким чином, в Нафтогазі прокоментували заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що РФ нібито готова до переговорів про збереження транзиту.
Вітренко зазначив, що Україну влаштовує варіант, який запропонував віце-президент Єврокомісії Марош Шевчович на минулій тристоронній зустрічі.
"Це повинна бути операторська угода (про поєднання газотранспортних систем, interconnection agreement) за потужностями обсягом 90 млрд кубометрів щорічно, і угода про бронювання потужностей (або своп) на 60 млрд кубометрів щорічно протягом 10 років", - написав він, додавши, що умови договорів будуть економічно обгрунтованими.
"Якщо російська сторона теж згодна, то можемо хоч прямо зараз почати працювати над договорами по реалізації цього варіанту на практиці", - підкреслив Вітренко.
На його думку, затягування часу в переговорах не в інтересах жодної зі сторін.
- Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
- 4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.
- Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.
- Нафтогаз пропонує Газпрому контракт на "своп" газу. Відповідно до цього варіанту Газпром буде передавати Україні певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-Росія, а Україна буде передавати точно такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС.
- Розмова щодо транзиту російського газу через територію України запланована на грудень, але президент України розраховує провести її раніше.
- У середу, 17 липня, через зупинку на ремонт двох ниток газопроводу "Північний потік" Газпром на чверть збільшив обсяги транзиту газу до ЄС через українську ГТС.
- Актуальне
- Важливе