live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Екс-президент США Рейган називав африканців "мавпами"

Колишній президент США Рональд Рейган називав представників африканських країн в ООН "мавпами"

Про це свідчить архівний аудіозапис, інформує ВВС.

Йдеться про запис телефонної розмови між Рейганом і тодішнім президентом США Річардом Ніксоном, яка відбулася у 1971 році.

Рейган, який на той момент займав посаду губернатора Каліфорнії, висловив обурення тим, що африканські представники під час одного з голосувань виступили не на боці США. На тому засіданні представники делегації Танзанії почали танцювати прямо в залі засідань після того, як ООН підтримало позицію Китаю, а не Тайваню.

Рейган, який підтримував Тайвань, подзвонив президенту США, щоб висловити своє розчарування підсумками голосування в ООН.

Під час розмови він сказав: "Побачити цих... мавп з африканських країн - до дідька їх, їм досі незручно носити взуття!". Ніксон, який залишив посаду президента США у 1974 році, на цей коментар відповів гучним сміхом.

Запис цієї розмови знайшов Тім Нафталі, професор історії з Нью-Йоркського університету, який з 2007 по 2011 рік керував Президентською бібліотекою Ніксона. Про свою знахідку він написав в журналі The Atlantic.

За його словами, цей запис містився в Національному архіві США ще з 2000 року, але тривалий час окремі фрази з розмови Рейгана та Ніксона були стерті з плівки. Оригінальні версії запису досліднику вдалося отримати лише кілька тижнів тому.

  • Рональд Рейган став президентом США у 1981 році і пішов з посади у 1989. Він помер у 2004 році - впродовж останніх років життя Рейган страждав від хвороби Альцгеймера.
Все по темі

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати