Україна готова до сценарію "нульового" транзиту - Нафтогаз
Укртрансгаз модернізував 5 компресорних станцій для роботи в реверсному режимі. Це дає можливість, у випадку часткової чи повної зупинки транзиту, забезпечувати безперебійне газопостачання для українських споживачів східних і південних регіонів
Про це повідомила прес-служба компанії.
“Станом на сьогодні Укртрансгаз впровадив всі необхідні технічні і регламентні рішення для створення надійної реверсної схеми, вона готова до функціонування в штатному режимі і може бути активована відразу при необхідності”, - повідомили в Укртрансгазі.
“На компресорних станціях “Хуст”, “Богородчани”, “Гусятин”, “Бар”, “Олександрівка” побудовано нові обв’язки, за рахунок яких вдалось розширити можливості ГТС для оперативного перерозподілу газових потоків та оптимізувати технологічні витрати газу при роботі станцій в реверсі”, - ййдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у січні 2009 року через провокаційні дії російського “Газпрому” українська ГТС вже була змушена працювати в умовах відсутності транзиту. На той момент штатних можливостей переключення на реверсний режим не було і для проходження газової кризи була реалізована тимчасова схема газопостачання “захід-схід”.
-
Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
-
4 квітня Європарламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.
-
"Газпром" отримав чергову відмову від Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.
-
Нафтогаз пропонує Газпрому контракт на "своп" газу. Відповідно до цього варіанту Газпром передаватиме Україні певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-Росія, а Україна буде передавати такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС.
-
Переговори щодо транзиту російського газу через територію України заплановані на грудень, але президент України розраховує провести їх раніше.
- Актуальне
- Важливе