Фінський суд дозволив спорудження "Північного потоку-2"
Вищий адміністративний суд Фінляндії дозволив російському проєкт "Північний потік-2" провести дві труби газопроводу територією економічної зони країни
"Вищий адміністративний суд залишив чинним рішення Регіонального управління органів державної влади Південної Фінляндії, згідно з яким російський проєкт Nord Stream 2 може провести дві труби газопроводу територією економічної зони Фінляндії", - йдеться у повідомленні.
По трубах передбачається перекачування газу з Росії до центральної Європи. З них по території Фінляндії буде проведено 374 кілометри.
Повідомляється, що зареєстрована в Польщі екологічна організація Client Earth Prawnicy dla Ziemi подала апеляцію на рішення Регіонального управління органів державної влади в адміністративний суд міста Вааса, який, у свою чергу, відмовився її розглядати. Причина відмови полягає в тому, що суд підрахував територіальну діяльність екологічної організації, яка не поширюється на економічну зону Фінляндії.
Вищий адміністративний суд негайно розглянув апеляцію. Згідно з висновком суду, процедура оцінки впливу будівництва газопроводу на довкілля, що стосується економічної зони Фінляндії, була проведена відповідно до міжнародних угод.
Раніше офіційний представник компанії Nord Stream 2 AG Єнс Мюллер заявив, що через відсутність дозволів від Данії будівництво газопроводу "Північний потік-2" може затриматися.
Як повідомлялося, проєкт "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додаток до вже діючого "Північного потоку".
Читайте також: Холодний Північний потік-2: ризики для України та Європи
Як передбачається, потужність другої гілки "Північного потоку-2" становитиме 55 млрд кубометрів газу щорічно, довжина — понад 1,2 тис. км.
При запуску проєкту планувалося завершити його до кінця 2019 року.
Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.
Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2" через можливу втрату статусу транзитної країни. Крім того, противниками "Північного потоку-2" є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС в такому випадку підсяде на російську газову голку. Дональд Трамп погрожує заблокувати проєкт санкціями.
- Як повідомлялося, в березні Національне енергетичне агентство Данії відмовило в погодженні альтернативного маршруту для "Північного потоку-2".
- Після цього Коболєв заявив, що ні за яких обставин "Північний потік-2" не буде введений в експлуатацію до 1 січня 2020 року. У зв'язку з цим "Газпрому" доведеться або скорочувати обсяги поставок газу в Європу, або домовлятися з Україною про умови транзиту за європейськими правилами, зазначив він.
- Глава правління "Газпрому" Олексій Міллер запевнив, що будівництво газопроводу завершиться до кінця 2019 року. За його словами, немає ніяких "фатальних юридичних перешкод".
- 15 квітня компанія Nord Stream 2 AG подала Датському енергетичному агентству заявку на узгодження третього варіанту маршруту газопроводу.
- Актуальне
- Важливе