live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Нацбанку пояснили, завдяки чому українська економіка зросла вище прогнозів


фото: bank.gov.ua
Стрімке зростання ВВП України у другому кварталі 2019 року (до 4,6%) спричинене високими темпами збільшення споживчих витрат населення та гарним врожаєм

Про це йдеться в офіційному поясненні Національного банку України.

Згідно з повідомленням, кінцеві споживчі витрати у другому кварталі 2019 року зросли на 11,8%. Головною причиною цього стало зростання доходів населення, а також посилення споживчої впевненості. Також на збільшення витрат українців вплинула монетизація субсидій, певні в регулятора.

Також в НБУ звернули увагу на високий врожай, що підтримував експорт, втім його зростання уповільнилося (до 4,4%):

“У розрізі видів діяльності очікувано прискорилося зростання у сільському господарстві завдяки високому врожаю”, - повідомили в Нацбанку.

“Стрімке зростання спостерігалося в секторі фінансової та страхової діяльності завдяки рекордним обсягам чистих прибутків банків. Прискорилося зростання в торгівлі та транспорті”, - додали в НБУ.

Загалом зростання української економіки у другому кварталі 2019 року дещо випередило прогнози НБУ, однак у 3 кварталі ситуація може змінитися через низький врожай олійних культур, попередили в регулятора.

Читайте також: 100 днів президентства Зеленського для економіки: цибуля, долар і ВВП

  • Нагадаємо, у другому кварталі 2019 року замість прогнозованих Нацбанком 3% та ще менш оптимістичних 2,7% від МВФ - ВВП України у квітні-червні зріс на 4,6%. 

 

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати