live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада НБУ розраховує на розширення повноважень та переобрала Данилишина


фото: bank.gov.ua
Рада Нацбанку ініціювала у парламенті розширення своїх повноважень з нагляду за діяльністю Нацбанку та продовжила роботу Богдана Данилишина на посаді голови Ради

Про це йдеться у прес-релізі Ради Нацбанку, який опублікував на своїй сторінці її голова Богдан Данилишин.

Зазначається, що повноваження голови Ради Нацбанку продовжили тимчасово. Вибори відбудуться найближчим часом. До його обов'язків та обов'язків Ради Нацбанку входить здійснення контролю за НБУ. Так, Нацбанк є незалежною інституцією, але підзвітний він є саме Раді Нацбанку.

У Раді НБУ також зазначають, що мають занадто малий штат та обсяг фінансових ресурсів, що призводить до того, що вони не можуть у повній мірі проаналізувати діяльність НБУ. Тому там пропонують парламенту надати їм додаткові повноваження та інструменти впливу на НБУ.

“За результатами аналізу набутого досвіду за останні 3 роки, можна виділити декілька аспектів, які варто врегулювати на законодавчому рівні для посилення позитивних тенденцій та послаблення негативних факторів. Серед них - розглянути можливість розширення повноважень Ради, надання їй статусу керівного органу НБУ, наділення більш дієвим інструментарієм у частині прийняття рішень у разі недосягнення поставлених перед НБУ цілей”, - йдеться у прес-релізі.

  • Крім того, у Раді Нацбанку рекомендували усунути залежність в розмірах зарплат членів правління Нацбанку та членів Ради НБУ.
  • Нагадаємо, раніше за це виступав екс-член Ради НБУ, а нині міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати