live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українська економіка входить в режим вільного падіння, - фінансист Вадим Мосійчук

Ще до початку карантину іноземні інвестори втратили інтерес до капіталовкладень в Україну. Наразі ж у нас має місце початок згубного сценарію вільного падіння (free fall)

Такої точки зору дотримується фінансист, колишній голова Держрезерву України Вадим Мосійчук, про що він заявив в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка 25 квітня 2020 року вийшла на Еспресо.TV.

Насамперед йдеться про відсутність ключових управлінських ланок і, як наслідок, припинення ефективної діявльності цілих галузей, зазначив він.

"Падіння розпочалося в третьому кварталі (2019 року - ред.). Безумовно, воно розпочалося на рівні рішень державних службовців, політиків. Це зрозуміло, бо прийшла нова команда, але треба не тільки швидко міняти людей, треба і розвивати. А скоро вже буде 9 місяців, як повноцінно нова команда працює - з вересня місяця - й ми бачимо вакантні посади не тільки на рівні окремих топ-чиновників, керівників окремих органів чи адміністрацій на місцях, але й на рівні міністерств. Ви ж подивіться - досі міністра енергетики не призначено. А що ми бачимо в енергетиці? ...Ми бачимо не тільки зупинку окремих теплоелектростанцій, вугільних шахт і атомних блоків, але й дуже величезні проблеми на рику відновлюваної енергетики, куди фактично грошові потоки вже не надходять. І з цим зіткнулися не тільки великі сонячні чи вітрові станції. Це торкнулося безпосередньо людей, котрі встановлювали за свої кровні кошти - повірили державі й встановлювали - сонячні станції. І зараз ці кошти вже не надходять по областям", - розповів експерт.

"Якщо йде зупинка грошового обігу між суб'єктами господарювання - це фактично параліч економіки, колапс", - наголосив Мосійчук.

Іншими наявними зараз в Україні суттєвими ознаками вільного падіння економіки він називає скорочення і повне згортання банками своїх кредитних портфелів і, разом з тим, бездіяльність державних банків, а також неспроможність підприємств і підприємців вижити у умовах загальносвітової кризи за відсутності державного і закордонного стимулювання. 

Окрім того, наголосив Мосійчук, країну вже не зможе "витягнути" експортно орієнтована економіка.

"Експортно орієнтована економіка, котра у нас була ще до цієї епідемії і фінансово-економічної кризи, вона вже так працювати не буде. Вона нас витягнула в 2009 році, вона нас витягнула в 2014-2015 роках. Але зараз вона не витягне. Чому? Тому що великі країни дали установку бізнесу - переглянути логістичні ланцюжки. Меркель вже сказала, що потрібно переглянути питання виробництва деяких товарі у Китаї. За нормальної ситуації такого навіть не можно було уявити. Але це сигнал лідера Німеччини своєму бізнесу", - зазначив гість програми.

Однак, додав фінансист, в Україні подібних сигналів щодо нарощування власного виробництва немає.

"Ми бачимо цей free fall, котрий потенційно може статися вже наприкінці другого кварталу", - підсумував Мосійчук.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати