live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Відставка Смолія: у МВФ нагадали умови програми Stand-by

У МВФ зазначили, що НБУ має бути незалежним, а в програмі Stand-by закладені такі умов, як не відходити від принципів інфляційного таргетування та плаваючого валютного курсу

Про це представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив в інтерв'ю LIGA.net.

За його словами, важливо пам’ятати, що НБУ повинен бути незалежним.

"Ми знаємо, що виважена грошово-кредитна, валютна та фінансова політика мають надзвичайно позитивний вплив на довгостроковий економічний розвиток. Але ми також знаємо, що інколи хороша політика непопулярна, а деякі політики прагнуть стимулювати швидке зростання. Однак, безвідповідальна політика центрального банку врешті-решт призводить до високої інфляції, нестабільності валютного курсу, проблем у фінансовому секторі, низького рівня економічного зростання та високого рівня безробіття, як ми це спостерігали під час минулих криз в Україні", - зауважив Люнгман.

Люнгман зауважив, що МВФ підтримує Україну у розробці збалансованої системи незалежності та підзвітності НБУ.

"Незалежність центрального банку – це не просто абстрактна теоретична концепція, яку можна зігнути і скрутити відповідно до будь-якої реальності. Існують чітко встановлені зв’язки між незалежністю центрального банку та економічними результатами. Фонд підтримує Україну у розробці добре збалансованої системи забезпечення незалежності та підзвітності НБУ", - повідомив він.

Люнгман назвав параметри програми та наголосив, що модель управління НБУ і система управління монетарним і фінансовим секторами відповідають економічним інтересам України.

"Поточна програма Stand by ґрунтується на збереженні цієї системи та продовженні економічної політики інфляційного тарґетування, плаваючого валютного курсу, накопичення міжнародних резервів та зміцнення фінансового сектора", - зазначив представник МВФ.

  • Нагадаємо, 1 липня голова НБУ Яків Смолій подав у відставку, пояснивши своє рішення систематичним політичним тиском.
  • 3 липня на позачерговому засіданні верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови НБУ.
  • Ексголова НБУ Яків Смолій заявив, що представники уряду та президента закликали відмінити базові принципи регулювання банківською системою та встановити курс, щоб експортерам було краще.
  • Ексголова Національного банку України Валерія Гонтарева закликала Міжнародний валютний фонд призупинити платежі до України до призначення урядом нового незалежного голови НБУ

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

25 листопада, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати