live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Руки геть від мови: львів’яни протестують проти законопроєкту Бужанського


фото: "Європейська солідарність" Львів
"Руки геть від мови", "Мова важлива" та "Одна єдина мова" – з такими гаслами тисячі львів’ян вийшли на вулиці міста, щоб висловити свій протест законопроєкту народного депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського, який цього тижня намагаються поставити на розгляд Верховної Ради

Про це повідомляє журналістка "Еспресо-Захід".

Законопроєкт № 2362 "Про внесення змін деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти" передбачає скасування частини закону про мову, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на навчання українською мовою з 1 вересня 2020 року. 

"Пан Бужанський свій законопроєкт про зміни в закон про освіту надіслав на розгляд не освітньому комітету, а в комітет інформаційної політики. Він прекрасно знає, що це сфера гуманітарної та інформаційної політики. Комітет тричі відхилив цей документ. У супроводжуючій записці пан Бужанський пише: зважаючи на неконституційність закону, я пропоную прийняти свій законопроект. Утім Конституційний Суд у липні 2019 року вже розглядав цей закон і підтвердив, що він повністю відповідає Конституції", - зазначив захисник української мови Святослав Літинський .

Серед демонстрантів – представники львівської інтелігенції, які діляться своїми думками, чому нині так важливо захищати українську мову.

"Це наш патріотичний обов’язок. Ми – українці, ми живемо в нашій національній державі. І тут повинна бути мова виключно корінної нації. Звичайно, з повагою до мов усіх національних меншин. Але державна мова має бути українська. І ми мусимо захищати її. Така ситуація зараз", - переконана мистецтвознавиця, професорка Львівської музичної академії Ольга Катрич.

Погоджується з колегою мистецтвознавиця Любов Кіяновська. 

"Це буде здача стратегічних інтересів. Тому що Європа так побудована, що назва держави і назва мови є одинакові. У Польщі – польська мова. Якщо у нас в Україні не буде української мови, ми не будемо Європою. Ми будемо колонією", - додала жінка, коментуючи законопроєкт.

"Річ не в тому, щоб урівняти в правах певні меншини, а в тому, що йдеться про освіту, про основу, а не про розвиток інших мов, які нібито намагається захистити цей законопроект. Тому я проти лицемірства, і за те, щоб правильно розставити крапки над "і", - додав учасник акції Віталій.

Львів’яни налаштовані дуже рішуче. Нині акцію поки завершили, втім чекають, що буде відбуватися в парламенті далі. Якщо законопроект все-таки внесуть на розгляд, виходитимуть знову. 

null

null

null

null

null

 

 

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати