live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада НБУ призначила нового заступника голови Нацбанку замість Чурія

Рада НБУ призначила заступником голови регулятора ексзаступника міністра фінансів Юрія Гелетія

Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

"Рада Національного банку під час засідання 22 липня 2020 року призначила заступником Голови Національного банку Юрія Гелетія", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що кандидатуру Гелетія для призначення на цю посаду Раді НБУ подав голова регулятора Кирило Шевченко.

У пресслужбі додали, що Олег Чурій з 23 липня 2020 року припинить виконання повноважень заступника голови НБУ у зв'язку із завершенням строку повноважень та звільненням з посади.

"Юрій Гелетій – політично незалежний технократ, досвідчений та обізнаний професіонал. Він має достатній практичний досвід роботи в державному секторі та безпосередньо в Національному банку. Юрій Гелетій користується повагою та підтримкою міжнародних фінансових кіл і партнерів. Я впевнений, Юрій зможе гідно застосувати свої знання та досвід як член команди Національного банку", – цитує пресслужба слова голови НБУ Шевченка.

Коментуючи припинення повноважень Чурія, голова НБУ зазначив що переконаний, що український фінансовий ринок за останні п'ять років змінився на краще.

"Він став надійнішим, сучаснішим і прозорішим. Нарешті він стає частиною світової фінансової системи. Все це свідчить, що Національний банк може проводити справжні реформи, від яких виграє і бізнес, і громадяни. Я особисто дуже давно знаю та поважаю Олега Чурія як професіонала і щиро дякую за вагомий внесок та здійснені реформи", - зазначив Шевченко.

Зазначимо, що Юрій Гелетій працював у НБУ, де протягом 2003-2015 років пройшов шлях від економіста І категорії до керівника підрозділу в структурі банківського нагляду.

З жовтня 2015 до липня 2018 Гелетій обіймав посаду Департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України, де, зокрема, займався питаннями стратегічного реформування державного банківського сектору, розвитку ринку ринку фінансових послуг, ринку цінних паперів.

З липня 2018 року Гелетій працював на посаді заступника міністра фінансів України.

  • Нагадаємо, 10 липня збіг термін повноважень Олега Чурія на посаді заступника голови НБУ, однак він перебував на посаді до призначення нового заступника голови Нацбанку.
  • Рада Національного банку раніше відмовилася перепризначити Чурія на посаду заступника голови НБУ терміном у 7 років.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати