У МЗС прокоментували можливість екстрадиції учасників ПВК "Вагнер" до України

30 липня, 2020 четвер
11:40

30 липня у Міністерстві закордонних справ України заявили, що питання можливості екстрадиції буде вирішуватись правоохоронними та спеціальними органами

Зміст

Відповідну заяву оприлюднила пресслужба МЗС.

"Ми уважно слідкуємо за ситуацією навколо затримання білоруськими правоохоронцями декількох десятків російських бойовиків. За повідомленнями ЗМІ, серед них є ті, хто воював проти України на Донбасі", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Клімкін запропонував видати Україні затриманих у Білорусі "вагнерівців"

"Україна давно попереджала, що учасники російських окупаційних сил та незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях на Сході України, використовуються в інших точках світу і становлять загрозу. Виявлення цих бойовиків в Білорусі підтверджує цей факт і свідчить, що вони можуть бути використані для дестабілізації ситуації в Білорусі напередодні президентських виборів", - прокоментували в міністерстві.      

Дивіться також: Білоруське телебачення показало відео прибуття російських бойовиків до Мінська та їх затримання

В МЗС наголосили, що Україна розвиває добросусідські відносини з сусідньою Білоруссю, всебічно підтримує  її суверенітет і незалежність.

Питання щодо можливої екстрадиції чи інших правових дій будуть вирішуватися відповідними правоохоронними та спеціальними органами.

  • Нагадаємо, раніше білоруське державне інформагентство БелТА повідомило, що у санаторії під Мінськом затримали 32 росіян, які є "бойовиками неофіційної російської ПВК "Вагнера".
  • Як стверджується, всього до Білорусі прибули близько 200 найманців, а їх метою є дестабілізації ситуації перед президентськими виборами, які пройдуть у країні 9 серпня.
  • Згодом, російський письменник Захар Прилепін, який воював на боці "ДНР", упізнав в затриманих кількох бійців зі свого батальйону.
  • Українські журналісти упізнали в затриманих під Мінськом росіянах бойовиків "ДНР"
  • Представники білоруських ЗМІ з'ясували деякі подробиці про затриманих під Мінськом найманців "Вагнера" - колишніх бойовиків "ДНР".
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко 29 липня скликав термінову зустріч із Радою безпеки країни щодо затримання найманців ПВК "Вагнера". За підсумками наради він доручив викликати послів РФ та України.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

Теги:
Читайте також:
Київ
+10.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.35
    Купівля 41.35
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 47.04
    Продаж 47.77
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
27 квітня
16:10
Ексклюзив
окупанти
Росія активно проводить асиміляцію населення на ТОТ: планують завести більш як 10 тис. представників малих народів РФ, - ексголова Луганської ОВА Гайдай
16:07
OPINION
Після Рима: маленькі приводи для оптимізму
15:44
Оновлено
Артем Козак, "Інгулець" - "Олександрія"
УПЛ: "Ворскла" впевнено перемогла "Верес"
15:38
Оновлено
Ігнат Кузін після затримання
Росіяни кажуть, що українцю Кузіну за замах на генерала Москалика обіцяли 18 000 доларів
15:35
Капітолій (Вашингтон)
У США відкривають клуб багатіїв-фанатів Трампа: скільки коштуватиме запрошення
15:33
Огляд
Fancon
Український фестиваль попкультури Fancon звинуватили в підтримці російської ідеології: Еспресо розібралося
15:26
Ексклюзив
Петро Андрющенко
Росіяни продовжують політику заміщення корінного населення на ТОТ, - керівник Центру вивчення окупації Андрющенко
15:21
Китайці висадилися на спірний риф Сенді-Кей поблизу Філіппін: для чого він їм
14:31
Обстріл Костянтинівки 27 квітня
Окупанти зранку скинули КАБи на Костянтинівку: загинули 3 людини, 4 постраждали
14:28
лист З Титаніка
Лист, написаний пасажиром "Титаніка" за кілька днів до катастрофи, продали на аукціоні у Великій Британії за 400 тис. доларів
14:00
У Подільському зоопарку у Вінниці ведмежата вперше почали виходити у відкритий вольєр
14:00
OPINION
блог Сергій Таран
США програють від виходу з перемовин
13:56
Оновлено
Канада ДТП
У канадському Ванкувері автівка в'їхала в натовп на фестивалі: є жертви
13:54
Через російські обстріли на Донеччині за добу загинули 4 людини, ще 17 дістали поранення
13:53
Євген Хитров
У Кривому Розі затримали боксера Євгена Хитрова: його підозрюють у крадіжках із сільгосппідприємств, - ЗМІ
13:29
Дональд Трамп
У Білому домі представлять план на подальші 100 днів президентства Трампа: що в пріоритеті
13:24
Ексклюзив
Вирок 27 років і три роки очікування: як українські родини борються за полонених захисників
13:24
ппо
Протягом тижня українська ППО знищила 841 повітряну ціль
13:03
Ліндсі Грем
Сенатор Грем після розмови Трампа із Зеленським нагадав про вже підготовлений пакет посилених санкцій проти РФ
12:55
Ексклюзив
ядерна зброя
"У наступні 10-20 років ми побачимо розповсюдження ядерної зброї": експертка з питань ядерної безпеки Буджерин
12:06
OPINION
Чому не варто тішитися від девальвації долара
11:52
терористи ХАМАС
ХАМАС заявив, що готовий до перемир'я з Ізраїлем, однак не до повного роззброєння
11:46
Анджей Дуда
Дуда про зустріч Трампа і Зеленського у Ватикані: "Сподіваюся, особливий дух надихне на нові рішення"
11:27
Інфографіка
дорар євро обмін валют
Курс валют на 27 квітня: за скільки можна купити долар, євро та злотий в Україні
10:50
Ексклюзив
Дональд Трамп
Адміністрація Трампа повторює помилку - фліртує з ідеєю перезавантаження відносин з Росією, - експосол США в Україні Гербст
10:20
Ексклюзив
Дипломатичний аспект превалює над бойовим, - генерал Романенко прокоментував ситуацію на прикордонні з РФ
10:03
OPINION
Україна-Росія: Чи стане Дональд Трамп "геополітичним Геростратом"?
09:29
Ексклюзив
Віталій Портников
Не постать, а географія: Портников про пріоритет вибору нового Папи Римського
09:27
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
"Заманюють привілеями у навчанні": окупанти на Луганщині агітують студентів вступати до "козачих співтовариств"
09:17
ЗСУ, ППО
Нічна атака Росії: сили ППО знищили 57 зі 149 ворожих дронів
09:11
Оновлено
Атака на Павлоград уночі 27 квітня
РФ вночі атакувала Україну ударними дронами: у Павлограді загинув чоловік і постраждала дитина, поранені цивільні на Одещині, Житомирщині та Сумщині
09:04
Ексклюзив
Зустріч Зеленського з Трампом на похороні Папи Франциска (Ватикан, 26.04.2025)
Трамп не такий сильний, коли не має поряд своїх фанатів, - речник Українського конгресового комітету США Добрянський
08:10
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 174 боєзіткнення: Сили оборони відбили 68 штурмів ворога на Покровському напрямку
08:07
OPINION
Країна, яка програє війну, не має шансів оплачувати рахунки
07:45
Інфографіка
втрати окупантів
РСЗВ, 8 танків і 1030 військових: що втратила армія РФ за добу на фронті
07:37
Військовий Південної Кореї випадково відкрив вогонь з кулемета у бік КНДР
07:22
Партизани влаштували диверсію на залізниці і порушили логістику окупантів на Луганщині
00:24
Володимир Зеленський
Це саме те, чого хотів Папа Франциск: Зеленський обговорив повернення українських дітей із кардиналом Дзуппі
2025, субота
26 квітня
22:50
Ексклюзив
Віталій Портников
Історія з копалинами має дещо анекдотичний характер: Портников щодо угоди про рідкісноземельні метали між США та Україною
22:34
військовополонені з КНР
Тилове забезпечення українського війська краще, ніж у РФ: полонений з КНР про службу в російській армії
Більше новин