Економічна нестабільність впливає на вартість іпотеки, - експерт


фото: youtube
Для дешевої іпотеки потрібна економічна стабільність, щоб люди клали гроші на довгострокові депозити

Таку позицію висловив Станіслав Аржевітін, голова ради Української асоціації банків, в ефірі програми “Про гроші” з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.

“Чому не можна активно розвивати іпотечне кредитування у сучасних українських реаліях? Найперша проблема - це те, що сьогодні у банківській системі немає дешевого довгострокового ресурсу. А це не рік, не два і не три”, - сказав Аржевітін.

За його словами, в Україні немає такої економічної стабільності, щоб українці понесли в банки довгострокові депозити, з яких можна було б формувати кредитну політику.

Він висловив переконання, що зараз ставка по кредитам не може бути нижчою за 10%, якщо держава не долучиться.

“Ще одна проблема - банківська система повинна занадто прозоро аналізувати свого позичальника - в залежності від цього формуються банківські резерви відповідно до вимог Нацбанку”, - додав експерт.

Аржевітін зазначив, що необхідність “білої” зарплатні та офіційного працевлаштування обмежує можливості банків у кредитуванні.

  • Зеленський ветував та надав свої пропозиції до закону №3640 щодо продовження мораторію на стягнення майна за кредитами у валюті.

  • Українці вже можуть взяти іпотеку під 10% річних, заявив президент.

новини партнерів

2 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати